• In English
 • Ігор Швайка: Підприємства-банкрути не повинні бути тягарем для держави
  опубліковано 02 квітня 2014 року о 14:05

  1 квітня за дорученням Міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки Першим заступником Міністра Іваном Бісюком було проведено зустріч з арбітражними керуючими державних підприємств, які перебувають у процедурі банкрутства, та підпорядковані Мінагрополітики і Національній академії аграрних наук України.

  Міністр Ігор Швайка неодноразово наголошував на тому, що слід нарешті вирішити питання з держпідприємствами, які де-юре по декілька років знаходяться у стадії банкрутства, а де-факто продовжують господарську діяльність, отримують доходи, не сплачуючи при цьому податки, заробітну плату та не задовольняють вимоги кредиторів. На його переконання, підприємства-банкрути не повинні бути тягарем для держави, а відтак  недобросовісні арбітражні керуючі таких держпідприємств мають притягатись до відповідальності.

  На зустрічі були присутні 37 арбітражних керуючих та представники структурних підрозділів Мінагрополітики.  Під час зустрічі були підняті питання щодо кричущих фактів про те, що в деяких з цих підприємств період банкрутства триває від 2 до 18 років. У цей період підприємство веде господарську діяльність, але не задовольняє вимог кредиторів, які виникли до порушення справи про банкрутство та нарощує поточні кредиторські зобов’язання. Крім того, більшість підприємств-банкрутів перебувають у переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.

  Так, наприклад, з 1998 року і по сьогодні у процедурі банкрутства перебуває Кіровоградське державне обласне  підприємство з виробничого, матеріально-технічного і сервісного забезпечення агропромислового комплексу області «Облагротехсервіс», та з 2003 року банкрутом є Державна дослідно-експериментальна агрофірма «Асканія-Нова».

  У результаті було ухвалені рішення, які мають вирішити існуючі проблеми. Так, на державні підприємства-банкрути, які знаходяться в процедурі розпорядження майном, будуть призначені керівники, які матимуть можливість укладати мирові угоди, якими можливо передбачити розстрочку, списання боргів, реалізацію та списання майна. Також буде ініційовано виключення підприємств-банкрутів з переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації. Крім того, найближчим часом відбудуться інспекційні перевірки арбітражних керуючих, які провадять процедуру банкрутства на державних підприємствах  Мінагрополітики та Національної академії аграрних наук України. При виявленні порушень Мінагрополітики буде направляти звернення до Міністерства юстиції України щодо перевірки та позбавлення ліцензій арбітражних керуючих, які тривалий час не здійснюють заходи, передбачені законодавством, а  також звернення до господарських судів з вимогою заміни арбітражних керуючих. 

  Також, у  разі необхідності, матеріали будуть направлятися до правоохоронних органів.