• In English
 • А.Яценюк: Технічні, політичні й юридичні заходи полегшать відносини між "Нафтогазом" і "Газпромом"
  опубліковано 02 квітня 2014 року о 13:51

  Будуть здійснені технічні, політичні і юридичні заходи для того, щоб полегшити «правила гри» між українським НАК «Нафтогаз України» і російським ВАТ «Газпромом». Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у середу, 2 квітня, під час Десятої щорічної інвестиційної конференції.

  Він зазначив, що Уряд розглядає варіанти таких заходів: «Не буду вдаватися в деталі. Спершу ми зробимо правильні кроки, а потім оголосимо про них».

  Прем’єр-міністр нагадав, що російський «Газпром» оголосив нову ціну газу для України - 360 доларів за тисячу кубічних метрів. Проте, за його словами, Україна не отримала щодо цього жодного офіційного документа: «Навіть більше - учора Росія в порушення міжнародного права денонсувала Харківські угоди. Вони хотіли відкрити дорогу до підвищення ціни на газ ще на 100 доларів – до 500 доларів за тисячу кубічних метрів».

  Він повідомив, що доручив голові НАК «Нафтогаз України» поїхати до Москви для обговорення газового питання.

  Відповідаючи на запитання одного з учасників конференції щодо реверсу газу зі Словаччини, Арсеній Яценюк підкреслив, що Словаччина має всі технічні можливості для початку операції реверсу з НАК «Нафтогаз України».

  «Ми очікуємо, що «Нафтогаз» може отримувати з реверсного потоку до 20 млрд. кубічних метрів газу. Його ціна нижча від російського і на сьогодні в середньому становить 350 доларів за тисячу кубічних метрів», - наголосив він.

  Окрім цього, Прем’єр-міністр повідомив, що два дні тому направив листа Президенту Європейської Комісії Жозе Мануелю Баррозу з проханням «звернутися до партнерів з ЄС дотримуватися положень Енергетичної хартії та Третього енергетичного пакету і підтримати Україну в диверсифікації газопостачання».

  Також Арсеній Яценюк спростував чутки, що «потрібно інвестувати ще сотні мільйонів доларів для будівництва нової труби»: «Це неправда. Правда в тому, що Словаччина може з легкістю забезпечити реверсний потік для України».

  «Це не має нічого спільного з технічними питаннями, це виключно політичне рішення. Сподіваємося, що наші європейські партнери це політичне рішення приймуть», - підкреслив Глава Уряду.