• In English
 • Арсеній Яценюк позитивно оцінює перспективи співпраці з МВФ
  опубліковано 02 квітня 2014 року о 10:40

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк позитивно оцінює перспективи співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це він повідомив журналістам у рамках Десятої щорічної інвестиційної конференції в середу, 2 квітня 2014 р.

  Арсеній Яценюк повідомив, що наступного тижня у Парламенті має бути проголосована низка законопроектів на виконання попередніх умов, «щоб міжнародні інвестори відновили програму з Україною».

  «Переконаний, що ми пройдемо у Парламенті ці рішення, і вбачаю, що до кінця поточного місяця МВФ повинен розглянути програму з Україною. Мої оцінки дуже позитивні», - підкреслив Глава Уряду.

  Він також наголосив, що наполягатиме на повторному розгляді у Верховній Раді позиції Уряду щодо оподаткування великого бізнесу: «Хочу переглянути деякі ставки оподаткування, тому що деякі ставки завищені, а деякі навпаки – не пройшли в силу того, що у Парламенті лобізм, який межує з корупцією».

  «Сподіваюся, що Парламент нас підтримає», - додав Арсеній Яценюк.

  Відповідаючи на запитання журналіста, Арсеній Яценюк повідомив, що Уряду в рамках перемовин з міжнародними фінансовими організаціями було важливо передбачити можливість відшкодування податку на додану вартість через емісію ПДВ-облігацій: «І ми це передбачили».

  «Що стосується самого інструменту, я категорично виступав проти казначейських зобов’язань, які були не прозорі, а виключно за облігації внутрішньої державної позики, які повинні видаватися на прозорих умовах під гарантовані державою відсотки. І це може бути об’єктом застави при отриманні як кредитних коштів у комерційному банку, так і рефінансування у центральному банку».

  «Щодо умов, думаю, що вони будуть стандартні і повторюватимуть умови попередніх двох випусків, які відбувалися в 2008 і 2004 роках», - додав Арсеній Яценюк.

  Глава Уряду наголосив на необхідності проведення в Україні «реальних широких реформ». За його словами, Кабінет Міністрів поділив цей процес на дві частини: «Перша – не дати впасти країні. Зараз Уряд день за днем працює на те, щоб відновити програму кредитування, збалансувати бюджет, платити заробітні плати, пенсії, повертати ПДВ, працювати з бізнесом».

  Друга частина, як підкреслив Арсеній Яценюк, стосується широкого плану економічних реформ: «Це реформа юстиції, органів прокуратури, податкової адміністрації, митниці, новий податковий кодекс, нова система адміністрування податків, новий закон про державні закупівлі. Це стратегічні завдання, і ми приступили до виконання цих завдань».

  Як підкреслив Глава Уряду, Україна проходить складні економічні випробування: «Але в країні є інвестори, є люди, готові інвестувати, працювати і створювати нові робочі місця. І Уряд не просто іде назустріч інвесторам, а несе відповідальність перед ними, щоб підприємства працювали і робочі місця створювалися».