• In English
 • Швеція відновлює програму технічної допомоги Україні
  опубліковано 02 квітня 2014 року о 09:26

  Королівство Швеції готове всебічно підтримати Україну у проведенні реформ. Про це заявили представники шведської делегаціїМіністр міжнародного розвитку і співробітництва Королівства Швеції Хіллеві Енгстрьом і Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні Андреас фон Бекерат під час зустрічі з Віце-прем`єр-міністром УкраїниМіністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимиром Гройсманом.

  Вони повідомили про готовність надати Україні 25 млн. євро технічної підтримки у рамках нової Стратегії  співробітництва Швеції у сфері розвитку з країнами Східної Європи. Загальна сума допомоги цим країнам на період 2014-2020 років складе 500 млн. євро.

  Технічна допомога буде здійснюватися у напрямках посилення економічної інтеграції з Євросоюзом, встановлення демократичних цінностей і громадянського суспільства, що, зокрема, передбачає боротьбу з корупцією і протидію насильству, а також стосуватиметься питань енергоефективності і охорони навколишнього середовища.

  «Дорога до Європейського Союзу супроводжується відповідальними рішеннями. Проведення реформ має бути передусім у сферах, що стосуються верховенства права і захисту прав людини», – наголосила Міністр Хіллеві Енгстрьом.

  Шведська сторона висловила довіру новому Уряду України у його прагненні реформування країни.

  «Раніше виконання реформ в Україні викликало в нас розчарування, і тому технічна підтримка з боку Швеції була призупинена. Однак сьогодні ми висловлюємо готовність продовжити співробітництво в цьому напрямку», - повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Андреас фон Бекерат.

  У свою чергу Володимир Гройсман зауважив, що успішність реформ у зазначених сферах залежить від зміни системи управління державою.

  «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування за європейським типом відіграє ключову роль. Її впровадження дозволить жорстко боротися з корупцією, розвивати громадянське суспільство, що дуже важливо на шляху розвитку України. Усе залежатиме від того, що буде відбуватися на локальному рівні управління», - зазначив Віце-прем`єр-міністр.