• In English
 • На Вінниччині держслужбовці посадили 2,5 гектара дубового лісу
  опубліковано 31 березня 2014 року о 16:10

  Аби привернути увагу громадськості та молоді до важливого і відповідального процесустворення лісів, навесні кілька років поспіль під егідою Державного агентства лісових ресурсів України проводиться Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках».

  В рамках акції 29 березня на Вінниччині пройшов «Загальнообласний день посадки лісу». До нього активно долучилися працівники обласної державної адміністрації та обласної ради під  головуванням керівника регіону Анатолія Олійника. Прослухавши інструктаж фахівців, державні службовці за кілька годин  на площі 2,5 га, що відноситься до Демидівського лісництва Вінницького району, посадили дев’ять тисяч саджанців. Дану ділянку засадили дубом звичайним, грушею та черешнею лісовою, а також горіхом чорнимінтродукованим, тобто чужорідною породою, деревина якого втричі цінніша за деревину дуба.

  Метою проведення лісокультурного заходу є не лише створення нових лісів, а й виховання дбайливого ставлення до природи, зауважив голова Вінницької облдержадміністрації Анатолій Олійник і зізнався, що вперше до закладки молодого лісу долучився ще будучи у 6 класі. З того часу кожного року садить дерева, а щорічна участь у акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» стала для нього вже доброю традицією. «Сьогодні я не міг бути осторонь цієї акції. Адже розумію, щоденно ми вирішуємо дуже багато тих питань, які є нагальними на сьогодні. Посадивши дерево, ми вирішуємо проблему для майбутніх поколінь, робимо свій внесок на багато десятків років наперед. Ми долучаємося до дуже серйозної і потрібної  справи. Наша сьогоднішня робота в майбутньому дасть можливість жити, дихати, радіти життю», - зауважив Анатолій Олійник.

  Разом із працівниками облдержадміністрації та обласної ради до акції долучилися і представники шкільних лісництв, цьогоріч це були учні  Гриженецької загальноосвітньої школи  Тиврівського району.

  До речі, за словами начальника Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарство Анатолія Бондара,  цьогоріч площа лісів області збільшиться на 1200 га. Однак, щоб досягти бажаної лісистості, а це  15% (на сьогодні вона становить 13,8.) - потрібно посадити ще 30 тисяч га.