• In English
 • Заява МЗС щодо схвалення Генеральною Асамблеєю ООН резолюції "Територіальна цілісність України"
  опубліковано 28 березня 2014 року о 18:34

  Схвалення Генеральною Асамблеєю ООН 27 березня 2014 року резолюції «Територіальна цілісність України» засвідчило беззастережну підтримку усім світовим співтовариством України в умовах збройної агресії з боку РФ та анексії частини території країни: 100 країн проголосували за резолюцію, 47 країн стали її співавторами.

  Цією резолюцією не лише підтверджено суверенітет та територіальну цілісність України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, але й дається відсіч будь-яким незаконним спробам змінити кордони України, у т.ч. за допомогою погрози силою чи застосування сили. Світова спільнота недвозначно підтвердила неприпустимість визнання будь-яких змін статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополь на підставі незаконного референдуму 16 березня.

  Голосування також засвідчило, що внаслідок грубого порушення усіх можливих норм міжнародного права, у т.ч. Статуту ООН, Росія опинилася в міжнародній ізоляції не тільки в європейських організаціях – ОБСЄ та Раді Європи -  але і на глобальному рівні.

  Окремі держави піддалися тиску і залякуванню з боку Росії і голосували в Генеральній Асамблеї ООН всупереч Статуту ООН та основоположним нормам і  принципам міжнародного права. На основі аналізу позицій усіх держав будуть зроблені зважені висновки. Позиція окремих з них не залишатиме для України іншого вибору, як вжити конкретні кроки, що матимуть наслідки для двосторонніх відносин, у т.ч. взаємодії у рамках міжнародних організацій.