• In English
 • Заява МЗС України
  опубліковано 28 березня 2014 року о 18:29

  У відповідь на заяву російської сторони щодо припинення дії українсько-російських договорів про перебування Чорноморського Флоту РФ на території України у зв’язку з докорінною зміною обставин та неможливістю виконання положень договорів, Міністерство закордонних справ України вважає за доцільне зазначити таке.

  Україна не порушувала жодним чином умов зазначених договорів, тому Російська Федерація не має правових підстав посилатися на істотне порушення умов договорів.

  Російська Федерація анексувала Крим, чим грубо порушила норми міжнародного права. Серед іншого, це було підтверджено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН «Про територіальну цілісність України» від 27.03.2014р. та висновком Венеціанської комісії. Відповідно до статей 61 та 62 Віденської конвенції про право міжнародних договорів 1969 року, Російська Федерація не має права посилатися на неможливість виконання, або на докорінну зміну обставин, як на підставу для припинення дії договору, якщо такі дії є результатом порушення цим учасником або зобов'язання за договором, або іншого міжнародного зобов'язання.

  Дії російської сторони, що спрямовані на припинення договорів про перебування ЧФ РФ на території України всупереч Віденській конвенції, в черговий раз відверто демонструють нехтування Росією загальновизнаних норм міжнародного права.