МЗС України вітає схвалення Генеральною Асамблеєю ООН переважною більшістю голосів резолюції «Територіальна цілісність України» (100 – «за», 11 – «проти»).
Цією резолюцією головний політичний і найбільш представницький орган ООН підтвердив свою відданість суверенітету, політичній незалежності, єдності та територіальній цілісності України згідно з її міжнародно визнаними кордонами. Генасамблея закликала до недопущення визнання будь-яких змін статусу Автономної Республіки Крим і міста Севастополь на підставі незаконного референдуму.
Російській Федерації було передано чіткий сигнал про неприпустимість дій, спрямованих на часткове або повне порушення національної єдності та територіальної цілісності України, включно з будь-якими спробами змінити кордони нашої держави шляхом погрози силою або її застосування чи іншими незаконними способами. З положень резолюції випливає заклик до РФ негайно приступити до мирного врегулювання шляхом політичного діалогу та, не вдаючись до односторонніх дій, також повною мірою брати участь у міжнародних посередницьких зусиллях.
Широке, як для резолюцій ГА ООН з критично важливих політичних питань, коло підтримки та 47 співавторів документа з різних регіонів світу стали черговою перемогою здорового глузду над мовою сили та підтвердили потужну підтримку України перед обличчям збройної агресії з боку Росії.
Висловлюємо жаль з приводу голосування РФ «проти» резолюції, яка повністю базується на Статуті ООН. Будучи не в змозі накласти вето на рішення ГА ООН, ця країна кинула всі сили на мобілізацію своїх сателітів і країн, що займають останні позначки в рейтингах демократії. Як кажуть, «скажи мені, хто твій товариш, і я скажу тобі, хто ти». Цим кроком, поряд з непідтримкою - єдиною серед держав-членів Ради Безпеки ООН - проекту резолюції РБ щодо України 15.03.14 р., Росія втратила черговий шанс повернутися до лона цивілізованих країн світу та загнала себе в ще більшу ізоляцію на міжнародній арені.
МЗС висловлює вдячність всім державам-членам ООН, що виступили співавторами та підтримали резолюцію ГА ООН «Територіальна цілісність України», а також разом з нашою державою сприяли її просуванню та схваленню.