• In English
 • Віктор Шейбут: Міграційна служба в Криму працює в штатному режимі
  опубліковано 27 березня 2014 року о 17:53

  Перший заступник Голови Державної міграційної служби України Віктор Шейбут під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України розповів присутнім про ситуацію з паспортами на півострові Крим, в якому режимі там працюють працівники ДМС та як і де кримчани можуть отримати необхідні паспортні послуги на території України.

  «Міграційна служба України працює у штатному режимі. Наші співробітники, які знаходяться на території півостровапродовжують виконувати свої функціональні обов’язки. Паралельно в Криму працюють фахівці Федеральної міграційної служби Росії, проте ніякого відношення до нас вони не мають, ми з ними не контактуємо», - зазначив Віктор Шейбут.

  Наразі по всій території Криму громадяни України мають право замінити паспорт, вклеїти фотокартку, змінити прізвище, свої установочні дані, поставити реєстрацію шлюбу – все це мешканці півострова можуть зробити у підрозділах ДМС на місцях.

  «На випадок, якщо Державна міграційна служба України перестане існувати, жителі Криму зможуть зробити це в будь-якій точці України. Проте, слід зазначити, що спрощення стосується лише громадян, зареєстрованих на Кримському півострові. Громадяни інших регіонів України можуть отримати зазначені послуги виключно за місцем проживання», - підкреслив представник ДМС України.

  У зв’язку із неможливістю забезпечення доставки паспортів громадянина України для виїзду за кордон на Кримський півострів міграційна служба України була змушена припинити видачу цих документів на зазначеній території. Видача закордонних паспортів кримчанам здійснюється в Управлінні ДМС України в Херсонській області (адреса управління: м. Херсон, вул. Перекопська, 168).

  Також представник Державної міграційної служби прокоментував заяви деяких ЗМІ, які поширюють неправдиву інформацію відносно того, що деякі диверсійні групи вкрали та використали внутрішні паспорти, які знаходилися в АР Крим: «Запевняю всіх, що жоден чистий бланк паспортів внутрішнього використання не зник з Міграційної служби Криму. Усі паспорти та бланки, які там знаходилися - надійно збережені, знаходяться в надійному місці. В даному випадку ми їх усі опечатали, склали акти, інвентаризували. Документи підготовлені до транспортування на материкову частину України».