• In English
 • Представники Мінекономрозвитку і члени делегації Єврокомісії обговорили питання технічної допомоги ЄС
  опубліковано 27 березня 2014 року о 15:14

  Підписання політичної частини Угоди про асоціацію відкриває нові перспективи співробітництва України та ЄС. Проте цьогоріч про економічне зростання мова не йде, оскільки, насамперед, необхідно досягти макроекономічної стабілізації і швидкого проведення необхідних реформ. На цьому наголосив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта під час засідання робочої групи з питань технічної допомоги Євросоюзу, яка відбулася в рамках розширеної зустрічі членів Уряду з делегацією Європейської Комісії. 

  «Для нас дуже важливо, щоб за допомогою ЄС та інших донорів, готовим допомагати Україні, ми максимально швидко провели реформи, які би супроводжувалися інвестиціями, зокрема від європейських банків і Світового банку. Таким чином Україна продемонструє зразок успішності проведення реформ навіть у складних умовах і засвідчить, що наш європейський вибір є правильним», – сказав Анатолій Максюта.

  Він зазначив, що, передусім, необхідно сконцентрувати спільні зусилля на імплементації положень Угоди про асоціацію з ЄС. Також Уряд має намір вжити негайних заходів для стабілізації фінансової ситуації, що включатиме жорстку економію бюджетних коштів; здійснити перегляд чинних податкових пільг; провести реформу судової системи та правоохоронних органів; здійснювати рішучу й системну протидію корупції; забезпечувати прозорість державних закупівель; провести дерегуляцію, істотно скоротити функції адміністративного регулювання економіки, поліпшити місце України у рейтингу «Doing Business»; здійснювати заходи з відновлення довіри до України з боку інвесторів, заохочення іноземних інвестицій; забезпечувати захист прав власників та інвесторів.

  Разом із тим Анатолій Максюта привернув увагу до таких сфер, як розвиток сільської місцевості та сільського господарства; охорона й захист прав інтелектуальної власності; інституційна підтримка митних органів України; усунення технічних бар’єрів в торгівлі (стандартизація, метрологія, акредитація та оцінка відповідності); захист прав споживачів; адаптація та імплементація директив ЄС у сфері енергетики, транспорту й навколишнього середовища; співробітництво у сферах космосу та з питань науки і технологій; громадське здоров’я.

  Генеральний директор Генерального директорату з питань розвитку і співробітництва EuropeAid Фернандо Фрутозі де Мело наголосив, що візит делегації Єврокомісії засвідчує прагнення допомогти Україні.

  «Наш візитце демонстрація бажання й готовності надати допомогу українському Уряду. Аби, використовуючи стратегії та інструменти, якими володіємо, посприяти вам реалізувати законні потреби українського народу. Ми готові допомагати, використовуючи наш досвід і наші технічні можливості», – сказав він.

  Фернандо Фрутозі де Мело нагадав, що зараз в Україні вже виконується низка програм. Утім, ЄС готовий обговорювати і внесення змін до вже існуючих, і запровадження нових програм, зокрема нового інструменту допомоги Україні.