• In English
  • Українські військові повернули під контроль України навігаційну станцію у Генічеську
    опубліковано 27 березня 2014 року о 14:37

    26 березня військовослужбовці Збройних Сил України на бронетранспортері та декількох автомобіляхHummerприбули на територію навігаційної станції “Марс-75”, що у місті Генічеськ Херсонської області, і взяли її під охорону.

    На території цього об’єкта до недавнього часу незаконно дислокувався підрозділ Чорноморського флоту Російської Федерації. Адже станцію радіонавігаційної системи “Марс-75”, відповідно до рішення Господарського суду Херсонської області, ще у лютому 2003 року мали передати Міністерству транспорту та зв’язку України – для використання державним підприємствомДержгідрографія”. Однак російські військові відмовлялися виконувати рішення українського суду. Неодноразові спроби судового виконавця зайти на станцію закінчувалися безрезультатно.

    Українські десантники облаштували та зайняли бойові позиції по периметру об’єкта, налагодили пропускний режим та розпочали інвентаризацію майна, що знаходиться на його території. Після цього буде прийнято рішення щодо подальшого використання станції.