• In English
 • Арсеній Яценюк: Уряд вважає за необхідне фактично ввести податок на багатих
  опубліковано 27 березня 2014 року о 13:19

  Кабінет Міністрів прийняв рішення в поточному році не вводити оподаткування доходів із банківських вкладів, проте виступає за введення прогресивної шкали на доходи з громадян.

  Про це повідомив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, представляючи в четвер, 27 березня, в Парламенті проекти законів про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні (№4576) та про внесення змін до Державного бюджету на 2014 рік (№4575).

  Він наголосив, що Уряд вважає за необхідне ввести «фактично податок на багатих». Одним із варіантів оподаткування, який розглядав Уряд, було оподаткування доходів з депозитів: «Не самих депозитів, а виключно доходів з депозитів», - уточнив Арсеній Яценюк.

  Глава Уряду наголосив, що в усіх країнах-членах ЄС пасивні доходи оподатковуються. Натомість в Україні «банк виплачує пасивний дохід 25% річних, і з цього доходу ніхто не сплачує жодних податків».

  «Більше того, якщо проценти за депозитом - 25%, то реальна ставка в економіці буде 40%, адже банк має на чомусь заробити. Це неприпустимо», - додав Глава Уряду.

  Водночас, з огляду на сьогоднішні умови, як наголосив Арсеній Яценюк, Уряд ухвалив рішення в поточному році не вводити оподаткування доходів із банківських вкладів.

  Проте Кабінет Міністрів пропонує ввести прогресивну шкалу на доходи з громадян: «Той, хто буде заробляти більше, ніж 300 тис. грн., платитиме податок в розмірі 20%, а той, хто зароблятиме більше, ніж 500 тис. грн. – 25%».

  Таким чином, під оподаткування підпадають близько 300 тисяч громадян, які володіють фінансовим ресурсом, що становить 60% загальних активів України, підкреслив А. Яценюк.

  «1,7% багатих українців повинні заплатити податки для того, щоб 98% українців відчули, що в країні прийшов час соціальної справедливості», - заявив він.

  Арсеній Яценюк також повідомив, що Уряд пропонує підвищити ставки акцизів на алкогольні та тютюнові вироби. «Вважаю, що це не вплине на створення робочих місць, а обсяг пивного алкоголізму, який є в країні, зашкалює, обсяг викурених цигарок і фактично знищеного здоров`я українців – неймовірний».

  За його словами, після підняття акцизів пляшка пива, яка сьогодні коштує 8 грн., коштуватиме 8,50 грн., а ціна пачки цирагок збільшиться з 15 до 16 грн., середня вартість пляшки горілки зросте з 32 до 35 грн.

  Глава Уряду також наголосив, що Кабінет Міністрів прийняв рішення в поточному році не переводити весь агропромисловий комплекс на загальну систему оподаткування ПДВ.

  Водночас, Уряд, за пропозицією Європейської Бізнес Асоціації, Американської торговельної палати і низки асоціацій підприємців, планує введення податку на додану вартість на операції з експорту зерна.

  Він нагадав, що на цьому ринку був «голий заробіток»: «У селян купували зерно, пропускали його через власну компанію-прокладку, де накручували 20%, який не надходив до бюджету, а потім через великого трейдера йшли на митницю, декларували і експортували це зерно і додатково з бюджету отримували 20%».

  Ці кошти, як наголосив Арсеній Яценюк, йшли не селянину, а в кишеню фірмі-експортеру: «Тому ми пропонуємо введення податку на додану вартість на операції з експорту зерна. Немає чого дурити селян».