• In English
 • Уряд збільшує оподаткування великого монопольного бізнесу, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 27 березня 2014 року о 12:43

  Кабінет Міністрів пропонує збільшити оподаткування великого монопольного бізнесу, - заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, представляючи в четвер, 27 березня, в Парламенті проекти законів про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні (№4576) та про внесення змін до Державного бюджету на 2014 рік (№4575).

  Він підкреслив, що такий крок необхідний для скорочення фіскального розриву. За словами Арсенія Яценюка на першому етапі заплановано скоротити фіскальний розрив на 48,5 млрд. грн. за рахунок зменшення витрат держбюджету, в тому числі скорочення соціальних програм на 23,8 млрд. грн., та збільшення доходів держбюджету на 24,7 млрд. грн.

  За словами Арсенія Яценюка, вдвічі буде підвищено ренту за користування корисними копалинами.

  Він зауважив, що усвідомлює, що через це Уряд може бути підданий критиці, мовляв, будуть закриватися підприємства і скорочуватися робочі місця: «Заявляю: за кожну цифру я готовий відповідати. Ми піднімаємо вдвічі відповідні рентні платежі і чітко заявляємо, що це не вплине на конкурентоспроможність українського гірничо-видобувного комплексу – так, як такі тарифи суміжні з тими, які є на конкурентних ринках, в тому числі в Російській Федерації».

  Уряд також планує підняти плату за нафту і газовий конденсат: «Державні монополії або компанії, де держава володіла 50+1%, повинні також поділитися з Україною».

  «Ще раз підкреслюю, цього ресурсу в них вистачає, і це не впливає на їхні фінансові показники», - наголосив Прем’єр-міністр.

  «Великі монопольні компанії зобовзані платити в бюджет – і так буде», - підкреслив Арсеній Яценюк.