• In English
 • Укравтодор запропонує законодавчі зміни щодо будівництва концесійних доріг
  опубліковано 27 березня 2014 року о 10:55

  У концесійних конкурсах на будівництво автомобільних доріг братимуть участь усі компанії, які прагнуть вкладати свої фінансові ресурси у цей вид діяльності. Про це під час зустрічі Міністра інфраструктури України Максима Бурбака із заступником міністра торгівлі США Метью Мюрреєм розповів Голова Укравтодору Олександр Малін.

  Зараз Укравтодор готує пакет проектних пропозицій по концесійних дорогах, й водночас розробляє зміни до чинного законодавства у частині будівництва доріг.

  «Для нас формати концесії на будівництво дороги - це не процедура пошуку компанії, яка вміє будувати дороги, це запрошення організації, яка має фінансовий ресурс і яка хоче його розмістити у вигляді будівництва платної дороги. До сьогодні у законодавстві по концесії передбачена участь компаній, які вміють будувати дороги. Ми ж змінюємо сьогодні цю стратегію, й в достатньо короткі строки підготуємо нормативні документи, і новий конкурс на концесію буде орієнтований на тих, хто має фінансовий ресурс», - зазначив Олександр Малін. За його словами, компанія, яка вкладатиме кошти у спорудження доріг, й буде обмеженою у кінцевих термінах будівництва, сама сформує консорціум із компаній, які можуть будувати якісні дороги.

  У свою чергу Укравтодор вже зараз готовий разом із зацікавленими фінансовими інститутами провести аналіз автопотоків (за допомогою встановлення онлайн лічильників) відповідних транспортних коридорів для реалізації концесії. «Це питання не лише відкритості інформації щодо пасажиропотоків. Маючи такий доступ, компанія сама зважатиме на ризики і прийматиме рішення про участь у проекті», - наголосив керівник Державного агентства автомобільних доріг.