• In English
 • Рятувальники готові реагувати на надзвичайні ситуації весняно-літнього пожежонебезпечного періоду
  опубліковано 27 березня 2014 року о 09:46

  Із встановленням сухої теплої погоди на території України значно збільшилася кількість пожеж. Особливо це стосується природних екосистем, де вже зараз спостерігаються масштабні загоряння – переважно горять залишки сухої рослинності. Бездощова вітряна погода сприяє зростанню площ загоряння.

  Пожежонебезпечний період у природних екосистемах України, як правило, триває з квітня до кінця жовтня. І, відповідно до прогнозу Українського гідрометеорологічного центру, починаючи з 15 квітня 2014 р., передбачається настання 3-го рівня пожежної небезпеки з поступовим переходом до вищих рівнів.

  Питання готовності сил та засобів Служби порятунку «101» до пожежонебезпечного періоду обговорювалися 26 березня в Державній службі України з надзвичайних ситуацій під час робочої наради під головуванням виконуючого обов’язки Голови ДСНС України Анатолія Бойка.

  «Сьогодні одним із пріоритетних завдань особового складу Служби є запобігання пожежам, а також забезпечення реагування у разі їх виникнення. За останні роки накопичено позитивний досвід роботи щодо протидії пожежам у природних екосистемах, зокрема діяльності потужного угрупування сил ДСНС, МВС, Держлісагентства та інших. Його результатом стало зменшення у минулі роки кількості загорянь, мінімізація їх наслідків та пройденої вогнем площ», – сказав Анатолій Бойко.

  Він наголосив, що пожежі у природних екосистемах – одна з основних загроз спекотного періоду для України. Щорічно лише у лісових масивах фіксується понад 2 тис. загорянь, а збитки від них обчислюються десятками мільйонів гривень. Тому вже зараз важливо бути готовими до реагування та ліквідації характерних для визначеного періоду надзвичайних ситуацій будь-якого рівня складності.

  Про обстановку з пожежами та їх наслідки на території країни присутнім на нараді доповів Григорій Марченко, директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації. Він повідомив, що з початку 2014 р. в Україні зафіксовано майже 15 тис. загорянь (із них найбільша кількість – у житловому секторі). На них співробітники ДСНС України врятували життя 755 осіб, майже 5 тис. будівель та 370 од. автотракторної техніки. Григорій Марченко зазначив, що з приходом весни і встановленням сухої теплої погоди почастішали випадки масштабних загорянь на відкритих територіях та в лісових масивах.

  Про реалізацію заходів, спрямованих на запобігання виникненню пожеж та мінімізацію їх наслідків, ознайомив присутніх Артем Козленко, директор департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям та державного нагляду (контролю).

  Він повідомив, що з метою запобігання загорянням рятувальники проводять активну роз’яснювальну роботу з населенням для максимального усунення людського фактору із можливих причин виникнення таких надзвичайних ситуацій. Також співробітники Служби порятунку «101» додатково перевіряють потенційно пожежонебезпечні об’єкти (вугільні склади, арсенали тощо), посилюють моніторинг ситуації у південних областях і створюють додаткові пункти пожежної охорони в гірській місцевості тощо.

  За результатами наради було прийнято рішення:

  - тзавершити уточнення Плану протидії пожежам у природних екосистемах, складу міжвідомчого угрупування та порядку взаємодії, районів оперативного реагування;

  - на початку квітня зазначені питання будуть обговорені на міжвідомчій нараді, а також запропоновані на розгляд Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій;

  - організувати у взаємодії з місцевими органами влади, підприємствами Держслісагентства та іншими лісокористувачами цілодобовий моніторинг пожеж у природних екосистемах і забезпечити оперативне залучення всіх необхідних сил та засобів для гасіння загорянь на ранніх стадіях їх виникнення;

  - посилити спільно з працівниками органів внутрішніх справ та служб соціального захисту інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо попередження виникнення пожеж (особливу увагу зосередити на роботі з громадянами, які потребують соціальної підтримки, а також у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах);

  - забезпечити постійний моніторинг стану пожежної безпеки лісів, торфовищ і сільгоспугідь, за результатами якого впроваджувати запобіжні заходи;

  - забезпечувати негайне реагування на всі випадки загорянь на початковому етапі їх розвитку;

  - підтримувати у постійній готовності підпорядковані сили і засоби для гасіння пожеж у природних екосистемах.