• In English
 • У МВС вдосконалять механізм виявлення незаконного грального бізнесу
  опубліковано 27 березня 2014 року о 09:37

  Мета цього вдосконалення – відмежувати суб’єкти підприємницької діяльності, які легально здійснюють розповсюдження білетів державної лотереї, від ділків, які намагаються створити незаконні схеми організації грального бізнесу. Таке доручення на нараді, що відбулася в Міністерстві внутрішніх справ України, дав перший заступник глави МВС Володимир Євдокимов.

  У роботі наради взяли участь керівники та фахівці підрозділів боротьби з економічною злочинністю, інформаційно-аналітичного забезпечення та боротьби з кіберзлочинністю, а також журналісти та народні депутати Микола Паламарчук і Тарас Кутовий.

  Володимир Євдокимов зазначив, що учасники наради мають надати до регіональних підрозділів МВС оновлені методичні рекомендації щодо виявлення та документування фактів створення і функціонування нелегальних гральних закладів. Це тим більше необхідно, оскільки кожен факт виявлення такого закладу потребує проведення експертного дослідження, вилучення, транспортування та зберігання вилученого обладнання.

  У той же час необхідно уникнути ситуації, коли правоохоронці можуть створити перешкоди суб’єктам підприємницької діяльності, які мають ліцензії Міністерства фінансів та всі необхідні дозволи для здійснення своєї діяльності, адже вони діють у правовому полі та сплачують податки до державного бюджету.

  Представник однієї з компаній-ліцензіатів заявив про готовність надати інформацію щодо обладнання та місць розташування офісів компанії. Таким чином добросовісні підприємці можуть посприяти представникам правоохоронних структур у виявленні та припиненні функціонування нелегальних гральних закладів.

  За словами Володимира Євдокимова, подібна співпраця повинна відбуватися не кулуарно, а відкрито та прозоро. Він закликав усіх громадян повідомляти до міліції про всі відомі їм випадки порушення норм Закону України «Про заборону грального бізнесу». Свою підтримку у законодавчому забезпеченні процесу боротьби із гральним бізнесом пообіцяли присутні на нараді народні депутати України.

  Нагадаємо, раніше перший заступник Міністра внутрішніх справ Володимир Євдокимов розповів про злочинні схеми у цій сфері, а також поставив вимогу – з 20 березня до 20 квітня 2014 року усі заклади грального бізнесу в Україні повинні бути ліквідовані.