• In English
 • МВС: Щодоби охорону громадського порядку здійснюють майже 20 тис. працівників міліції
  опубліковано 26 березня 2014 року о 15:44

  Під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України начальник Департаменту громадської безпеки МВС України Володимир Гриняк розповів про охорону громадського порядку на території країни, заходи з охорони державного кордону та результати добровільної здачі зброї.

  Представник МВС наголосив на тому, що сьогодні найголовнішим та актуальним питанням у державі є забезпечення охорони громадського порядку та безпека громадян. Саме тому для забезпечення охорони громадського порядку максимально залучається особовий склад органів внутрішніх справ.

  За словами начальника Департаменту громадської безпеки правоохоронного відомства, МВС направлено на місця відповідні вказівки щодо посилення охорони громадського порядку.

  «В середньому на добу заступає 19,3 тисячі працівників міліції. Серед них: 8,7 тисячі патрулів та 3,4 тисячі громадськості. Крім того, було сформовано 262 самостійних піших патрулі, а також 247 автомобільних», - зазначив Володимир Гриняк.

  Він також додав, що для активізації цієї роботи було розроблено спеціальний план заходів щодо виставлення блокпостів спільно з держприкордонною службою для того, щоб не допустити на територію сепаратистів та злочинців. Нині на території держави 56 таких блокпостів. Водночас начальник ДГБ зазначив, що працівниками органів внутрішніх справ проведено 471 зустріч з представниками Держприкордонслужби та органами місцевого самоврядування щодо взаємодії в забезпеченні правопорядку в прикордонних районах.

  Володимир Гриняк довів до відома присутніх, що у ході проведення заходів з вилучення зброї, боєприпасів та вибухових речовин, які проходили з 1 по 26 березня, правоохоронці вилучили 1050 одиниць зброї, більше 15,8 тисячі боєприпасів та майже 56,6 кг вибухових речовин. Крім того, громадяни добровільно здали 5876 одиниць зброї.

  Слід зазначити, що з 1 квітня починається місячник добровільної здачі зброї, під час якого громадяни також можуть здати незареєстровану вогнепальну зброю. Особливістю таких заходів є те, що громадяни, які добровільно здали зброю до міліції, мають право зареєструвати її відповідно до закону. Такі заходи проводять двічі на рік.