• In English
 • Заява Президії Спілки ректорів ВНЗ України щодо дій влади Російської Федерації у Криму
  опубліковано 26 березня 2014 року о 15:36

  «Окупація та анексія Російською Федерацією невід’ємної складової УкраїниАвтономної Республіки Кримце грубе порушення норм міжнародного права», – йдеться у заяві Президії Спілки ректорів вищих навчальних закладів України, прийнятій на розширеному засіданні в Києві 25 березня 2014 року.

  Спілка ректорів вищих навчальних закладів України висловлює рішучий протест та засуджує рішення влади Російської Федерації про застосування збройних сил Росії на території суверенної та незалежної держави України: «Ми глибоко обурені агресією і вимагаємо її припинення».

  «Ми підтримуємо всі дії Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, спрямовані на збереження незалежності та цілісності нашої держави, і просимо застосувати всі передбачені законодавством та міжнародною практикою засоби для протидії анексії невід’ємної частини УкраїниКриму, недопущення кровопролиття. Ми схвалюємо політику Міністерства освіти і науки України, спрямовану на забезпечення прав жителів Криму на якісну і доступну освіту», – наголошується у заяві.

  Спілка ректорів ВНЗ України закликає Організацію Об’єднаних Націй, Єврокомісію, Раду Європи, Парламентську асамблею Ради Європи, Організацію з безпеки і співробітництва в Європі, а також інші міжнародні організації вжити всіх заходів для збереження цілісності та неподільності України як держави-фундатора ООН.

  Також Спілка ректорів ВНЗ України звернулася до колег, світової та російської наукової та академічної спільноти рішуче осудити агресію та стати на захист загальнолюдських цінностей.

  У заяві ректори запевнили «кримських друзів, що наші університети відкриті до співпраці з вами, ми чекаємо на вас у будь-який час».

  «Ми звертаємось до всієї освітньої і наукової спільноти України: наша держава переживає непрості часи і саме в єдності – наша сила, лише спільними зусиллями ми спроможні побудувати розвинену демократичну державу. Ми закликаємо українських освітян і науковців, викладачів і студентів, весь народ України згуртуватися та об’єднатися, зберігати спокій та витримку, бути толерантними та виваженими. Якщо ж виникне потреба – організовано та рішуче виступити на захист Батьківщини», - закликали ректори вищих навчальних закладів України.