• In English
 • Держкомтелерадіо пропонує скоротити перелік установ, які одержують обов'язковий безоплатний примірник видань
  опубліковано 26 березня 2014 року о 12:04

  Держкомтелерадіо оприлюднив на своєму сайті для громадського обговорення розроблений відомством законопроект про внесення змін до Закону України «Про обов’язковий примірник документів».

  У разі його ухвалення буде суттєво скорочено перелік установ, яким належить доправляти обов’язковий безоплатний примірник усіх видань, що виходять в Україні.

  Відповідно до чинного Закону обов’язковий примірник доставляється Книжковій палаті України, національним, у тому числі спеціалізованим, всеукраїнським бібліотекам, Верховній Раді України, Президентові України, Кабінетові Міністрів України, органам виконавчої влади у галузі інформації, на які покладена функція державної реєстрації засобів масової інформації та ведення Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції.

  Для багатьох видавців таке безоплатне передавання 13 примірників видань є важким тягарем, особливо у випадку малотиражних і дорогих видань.

  Тому у законопроекті запропоновано доправляти обов’язковий примірник виключно трьом установам: Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського, Національній парламентській бібліотеці України, Державній науковій установі «Книжкова палата України імені Івана Федорова».

  А обов’язковий безоплатний примірник малотиражних документів (до 100 примірників) та електронний оригінал-макет періодичних видань – лише Книжковій палаті України.

  Це надасть можливість зменшити собівартість видань та запобігти порушень у відповідній сфері, сприятиме створенню електронного фонду копій сучасних видань України, заощадить витрати часу, людських ресурсів та коштів на оцифрування видань, надасть можливість запобігти втраті цінної електронної інформації.

  Детальніше з текстом законопроекту можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Комітету:

  http://195.78.68.20/teleradio/control/uk/publish/article?art_id=111322&cat_id=80453