• In English
 • У МЗС обговорили практичні аспекти оформлення шенгенських віз громадянам України
  опубліковано 26 березня 2014 року о 09:23

  У МЗС відбулася зустріч заступника Міністра закордонних справ України – керівника апарату Андрія Олефірова з  консульськими посадовими особами дипломатичних представництв країн ЄС в Україні.

  Сторони обговорили практичні аспекти оформлення шенгенських віз громадянам України. Зокрема, заступник Міністра відзначив позитивну динаміку імплементації європейською стороною Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз. Так, кількість візових відмов зменшилася з 2,03% у 2012 році до 1,9% – у 2013 р.; порівняно з 2012 роком загальна кількість виданих шенгенських віз збільшилася на 274 тис. у 2013 році і досягла 1,56 млн. віз; частка багаторазових віз перевищила показники минулих років і досягла 39%.

  Відбувся обмін думками щодо необхідності більш повного використання положень посиленої Угоди про спрощення оформлення віз та інформування громадян України, на яких вона поширюється, з метою збільшення кількості виданих віз представникам неурядових громадських організацій, релігійних громад, професійних об’єднань, журналістам, а також зростання питомої ваги багаторазових віз терміном дії на 5 років.

  А.Олефіров поінформував консульських посадових осіб європейських країн про заходи, які вживаються Урядом України з метою завершення виконання першої фази Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України та запровадження для громадян України безвізового режиму короткострокових поїздок до ЄС.