• In English
 • За 2 місяці з незаконного обігу вилучено 3150 одиниць зброї та 30,5 тис. боєприпасів
  опубліковано 24 березня 2014 року о 18:06

  Про результати добровільної здачі зброї громадянами, оперативний план «Сирена» та заходи органів внутрішніх справ на прикордонних пунктах пропуску розповів під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України заступник Міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий.

  Заступник Міністра зазначив, що відповідно до плану першочергових заходів МВС щодо стабілізації оперативної обстановки в державі та з метою протидії незаконному розповсюдженню зброї і боєприпасів були проведені заходи добровільної здачі зброї. У ході цих заходів на сьогоднішній день до органів внутрішніх справ громадяни здали майже 1,5 тисячі одиниць вогнепальної зброї та 907 спеціальних засобів. Крім того, в ході оперативно-розшукових заходів було повернуто (підкинуто) 220 одиниць зброї.

  За словами Сергія Ярового, нині за цими фактами відкрито 2188 кримінальних проваджень.

  «Усього ж за лютий-березень місяць до органів внутрішніх справ добровільно здано та вилучено з незаконного обігу 3150 одиниць різних видів вогнепальної зброї та 30,5 тисяч боєприпасів», - сказав представник МВС.

  Крім того, в Україні, з метою виявлення та нейтралізації озброєних осіб, які становлять підвищену суспільну небезпеку, було введено оперативний план під умовною назвою «Сирена». У ході цих заходів правоохоронцями також вилучено 21 одиницю вогнепальної зброї, 22 одиниці спецзасобів, більше півкілограма вибухівки та близько 500 патронів. Заступник Міністра зазначив, що за цими фактами вже відкрито 28 кримінальних проваджень. 9 особам обрано запобіжний захід – тримання під вартою та 57 – притягнуто до адміністративної відповідальності. Водночас під час проведення операції «Сирена» до органів внутрішніх справ доставлено 98 осіб, 4 з них – громадяни Російської Федерації.

  Сергій Яровий також прозвітував щодо обстановки, яка склалася на кордоні України і, зокрема, в південно-східних областях. Він зауважив, що на сьогоднішній день працівниками органів внутрішніх справ проведено 386 робочих зустрічей з представниками Держприкордонслужби та органами місцевого самоврядування. У той же час з числа мешканців населених пунктів, прилеглих до державного кордону, створено 10 загонів самооборони. Крім того, проводяться спільні чергування правоохоронців та громадськості на 49 створених блокпостах.

  «8 блокпостів створені на кордоні. До проведення спільних чергувань щоденно задіяні більше 150 працівників ОВС та більше 200 представників громадськості», - зауважив заступник Міністра внутрішніх справ та додав, що на цих постах організовано взаємодію, перш за все, з прикордонниками, військовими, залучаються екіпажі ДАІ та представники громадськості.