• In English
 • В.Семиноженко: Подальше скорочення фінансування науки недопустиме
  опубліковано 24 березня 2014 року о 15:05

  Україна має зробити ставку на перспективні галузі, які забезпечать стабільний розвиток економіки - науку, інновації і технології. Тому подальше скорочення фінансування науки і технологій, а також стимулів для інноваційного розвитку є недопустимим, оскільки у майбутньому такий підхід відгукнеться для України лише економічним спадом. На цьому наголосив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.

  За його словами, успішною може бути лише та економіка, яка опирається на наукоємні галузі: «Ріст можливий лише для тих галузей, які ґрунтуються на науці. Сировинний сектор для України перспектив немає. Чим годувати країну? Лише новими кредитами? Це шлях у нікуди. Як людина, яка добре розуміє структуру економіки, я бачу, що на даний момент перспективи мають лише декілька галузей: фармацевтика, авіакосмічна, інформаційно-комунікаційні технології, частково новітнє матеріалознавство», - заявив В.Семиноженко.

  До цього списку він також додав агропромисловий комплекс. На переконання голови Держінформнауки, хоча сільське господарств досить низькорентабельна галузь, але саме вона забезпечує економічну стабільність 

  В.Семиноженко заявив, що приклади розвинених країн підтверджують, що ставку треба робити саме та ті галузі, які опираються на наукові досягнення в науці і техніці: «Розвинені країни, де технології оголошені основним засобом забезпечення зростання, вибравши інноваційну стратегію розвитку, досягають значних соціально-економічних успіхів, глобального економічного лідерства і національної безпеки».

  Довідково

  Джерелами фінансування наукових досліджень і розробок в Україні є кошти загального та спеціального фонду державного бюджету, кошти вітчизняних та іноземних замовників, власні кошти підприємств та організацій, приватних осіб та гранти.