• In English
 • Стратегічні завдання Державної митної служби представлено на зустрічі з брокерами
  опубліковано 21 березня 2014 року о 15:58

  Стратегічні завдання Державної митної служби та напрями її співпраці з бізнесом, зокрема митними брокерами, представив сьогодні, 21 березня, заступник Міністра доходів і зборів України Віталій Науменко під час зустрічі з найбільшими гравцями на ринку брокерських послуг.

  За його словами, роль митного брокера в процесі митного оформлення важко переоцінити. Саме тому реформувати систему без порозуміння з митними брокерами буде вкрай важко.  

  «Я налаштований зняти напругу у відносинах митних органів і бізнесу та встановити справедливе та одноманітне застосування законодавства. Рівні та наперед відомі умови роботи – те, що слід реалізувати. І щоб митник успішно виконав це завдання, митний брокер має прийняти таку ж позицію», - наголосив Віталій Науменко.

  Основними стратегічними завданнями для працівників Митної служби стануть забезпечення реалізації  економічних реформ,  боротьба з митними правопорушеннями,  розвиток технологічного супроводження діяльності митниць, а також ефективна кадрова політика.

  У ході зустрічі було приділено значну увагу питанням, які на сьогодні створюють найбільше проблем та непорозумінь, зокрема, митна вартість товарів, обмін інформацією, система аналізу ризиків, пост-аудит та електронне декларування. Проте найбільше говорилося про корупційні ризики.

  «Незаконні стимули, які мають місце під час митного оформлення – вчорашній день. Це моя принципова позиція. Працювати таким чином я не дозволю. Для мене важливо, щоб і бізнес, і ви, митні брокери, почули і повірили мені. Я боротимусь з подібними явищами усіма можливими способами», - наголосив заступник Міністра.

  Не розкриваючи усіх планів про механізм, який  здолає корупцію в митних органах, Віталій Науменко запропонував активно використовувати гарячу лінію Митної служби для інформування керівництва служби про будь-які порушення митниками на місцях, в тому числі спонукання до корупційних дій.

  «Я хотів би наголосити, що наведення порядку в сфері державної митної справи – це наша з вами спільна справа. Адже ініціативи керівництва Служби мають бути підтримані митними брокерами та суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності. Не спонукайте, не давайте митникам підстав здійснювати корупційні діяння. Тільки разом ми подолаємо це ганебне явище», - закликав Віталій Науменко митних брокерів.