• In English
 • Рятувальники ДСНС України отримали нове обладнання для підводного розмінування
  опубліковано 21 березня 2014 року о 15:53

  ДСНС України продовжує співпрацю з Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) у сфері підводного розмінування. Так, 21 березня у Державній службі України з надзвичайних ситуацій відбулася зустріч з Координатором проектів ОБСЄ в Україні послом Мадіною Джарбусиновою, у ході якої було передано нове технічне обладнання та водолазне спорядження для підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, що здійснюється за фінансування Королівства Норвегії. 

  У такий спосіб відбувається реалізація проекту “Підвищення спроможності Уряду України щодо виконання робіт з підводного очищення від вибухонебезпечних залишків війн акваторій Чорного та Азовського морів”

  Як зазначив у своєму виступі виконуючий обов’язки Голови ДСНС України Анатолій Бойко, вибухонебезпечні предмети та боєприпаси часів війни становлять загрозу життю та здоров’ю мешканців прибережних територій та відпочивальників, небезпеку для морського природного середовища та є фактором ускладнення соціально-економічного розвитку приморських територій України, зокрема таких його ключових галузей як туризм і портово-судохідна інфраструктура. Завдяки спільним реалізованим з ОБСЄ проектам, ситуація з очищенням територій України від вибухонебезпечних предметів значно покращилася. Проте рятувальники продовжують знаходити в акваторіях морів вибухонебезпечні предмети та знешкоджувати їх. Тому 9 нових гідрокостюмів сухого типу та 3 гідроакустичні станції зв’язку і водолазні прийомопередавачі, отримані від ОБСЄ, сприятимуть ще більш продуктивній роботі у цій сфері. 

  “Щороку в акваторіях Чорного та Азовського морів, водоймах нашої держави підрозділи ДСНС України виявляють та знешкоджують понад 3 тис. вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Тому дана проблема ще й досі залишається актуальною. І нове обладнання допоможе рятувальникам у її вирішенні. Ми й надалі продовжуватимемо співпрацю з ОБСЄ, підвищуючи таким чином спроможність щодо виконання робіт з підводного очищення акваторій морів від вибухонебезпечних залишків війн”, − сказав Анатолій Бойко. 

  У свою чергу, Мадіна Джарбусинова зазначила, що продуктивна спільна робота ДСНС України та ОБСЄ спрямована як на покращення технічного оснащення і вдосконалення навичок підрозділів ДСНС України, так і на підвищення поінформованості українського населення щодо небезпек, які несуть у собі боєприпаси, та дій у разі їх виявлення. 

  “Застосування обладнання, передачу якого ми здійснюємо сьогодні, дозволить покращити ефективність робіт із вилучення та знешкодження вибухових матеріалів і затонулих та вимитих до берегу боєприпасів, як й інших робіт пошуково-рятувального та гуманітарного характеру, що виконуються Державною службою з надзвичайних ситуацій в українських акваторіях. Це дасть змогу підвищити рівень безпеки при проведенні таких робіт як серед особового складу Державної служби, який займається очищенням українських вод, так і мешканців прибережних районів і відпочивальників”, − зауважила Мадіна Джарбусинова

  На заході була присутня також і старший радник Посольства Королівства Норвегії в Україні пані Гюрід Селіус. У своєму виступі пані Гюрід зазначила, що Норвегія й надалі підтримуватиме ДСНС України як на шляху до реалізації проекту з підводних розмінувань, так і в інших сферах діяльності. 

  “Ми постійно намагаємося співпрацювати з ДСНС України як безпосередньо, так і через міжнародні організації, зокрема через ОБСЄ та готові поглиблювати нашу співпрацю і долучатися до інших проектів”, − повідомила пані Гюрід

  Співпраця між ДСНС України та ОБСЄ триває з 2005 року. За цей період вже реалізовано 4 проекти загальною вартістю 625, 5 тис. євро. Нині продовжується реалізація проектів “Допомога Уряду України у реабілітації місцевостей, забруднених вибухонебезпечними залишками війн та унаслідок надзвичайних ситуацій у місцях зберігання боєприпасів” та “Розбудова національної спроможності з гуманітарного розмінування в Україні”.