• In English
 • О.Шлапак: Найголовніше завдання для Мінфіну та Уряду - стабілізація фінансової системи
  опубліковано 21 березня 2014 року о 15:48

  Найголовніше завдання, яке стоїть перед Міністерством фінансів і перед Урядом в цілому – це стабілізувати фінансову систему України, яка на сьогодні, на превеликий жаль, перебуває у тяжкому стані.

  Які заходи вживаються Урядом, щоб вирівняти фінансове становище країни розповів Міністр фінансів Олександр Шлапак слухачам «Громадського радіо».

  Так, Міністр повідомив, що наразі готується секвестр бюджету, а також пакет документів, який дозволить наповнити дохідну частину бюджету.

  «Ми маємо створити абсолютно здорову базу для подальшого бюджетування нашої держави, щоб уникнути ризиків не тільки цього року, але й в подальшому», - зазначив Олександр Шлапак.

  Україна за останні роки нарощувала державні видатки, в тому числі соціальні. «Ми живемо протягом останніх десяти років за рахунок майбутніх поколінь. Кошти, які потрібно покласти в казну, щоб фінансувати державні видатки – це ті кошти, які повинні заробити наші діти та онуки. Нам негайно потрібно це зупинити!», - наголосив Міністр.

  Після перегляду бюджету у частині видатків, макроекономічних показників та приведення до відповідності головного кошторису країни економічним можливостям та реаліям, він має повернутися до свого головного завдання – це забезпечення виконання соціальної функції, а саме: виплати заробітної плати бюджетникам, пенсій, за спожиті енергоносії тощо – це те, що повинен беззаперечно виконувати бюджет.

  Окрім того, ведуться активні переговори з Міжнародним валютним фондом, який є флагманом серед міжнародних кредиторів та інвесторів. Позитивне рішення МВФ стане зеленим світлом для кредиторів України надати суттєву позику, яка допоможе пережити цей складний час.

   

  Повністю слухайте інтерв’ю тут: http://m.soundcloud.com/hromadske-radio/20-03-14