• In English
 • Спроба анексії східних областей отримає гідну відповідь, в тому числі й військову, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 20 березня 2014 року о 20:05

  «Як Глава Уряду я сповідував і сповідую виключно мирний шлях врегулювання конфлікту. Але я хочу офіційно попередити Росію - спроба захоплення України, переходу кордону російськими військами, анексія східних чи будь-яких інших областей України, отримає жорстку реакцію української держави. Ми дамо гідну відповідь, в тому числі й військову», - заявив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк журналістам у Брюсселі по завершенні Саміту Європейської народної партії.

  «Ми будемо захищати свою землю і Росія повинна це знати», - наголосив Прем’єр-міністр.

  Як підкреслив він, нинішня ситуація - це не двостороння проблема відносин між Україною та Росією: «Росія знищує міжнародне права і підірвала програму нерозповсюдження ядерної зброї. Росія вчинила ніщо інше, як озброєне пограбування сусідньої незалежної країни. І тут весь світ, і Захід в тому числі, повинен дати адекватну відповідь».

  За словами Глави Уряду, така адекватна відповідь «повинна зупинити будь-яку країну, в тому числі й Росію, від права застосування сили до сусіда, який не має такої чисельної армії, як Російська Федерація».

  Він повідомив, що на столі зараз кілька механізмів, перший із яких – міжнародна ізоляція. «Він уже використовується». Другий механізм – це економічні санкції, енергетичні санкції, санкції щодо юридичних осіб та осіб, відповідальних за порушення міжнародного права та прав і свобод людини.

   «Усім треба усвідомити, що ми маємо платити за мир і стабільність у світі. Є два види плати – або списки вбитих, або євро чи долари. Краще заплатити євро чи долари, аніж оплакувати тисячі людей, які можуть загинути в цій смертельній війні», - підкреслив Глава Уряду.

  «Сподіваюсь, що наші європейські партнери розуміють це. Щоб потім не було надто пізно застосовувати інший вид санкцій». – наголосив Арсеній Яценюк.