• In English
 • Після президентських виборів ми будемо готові підписати економічну частину Угоди з ЄС, - Арсеній Яценюк у Брюсселі
  опубліковано 20 березня 2014 року о 20:24

  Ми будемо готові підписати економічну частину Угоди з ЄС після президентських виборів в Україні, але фактично ми вже зараз починаємо процес економічних зрушень, - заявив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк журналістам по завершенні Саміту Європейської народної партії у Брюсселі в четвер, 20 березня.

  Підписання політичної частини Угоди про асоціацію з Європейським Союзом заплановане на 21 березня.

  Арсеній Яценюк наголосив, що підписання цієї Угоди – це «фактично визнання того, що Україна стає частиною об'єднаного європейського простору»: «Це однин з найбільш важливих перших кроків до набуття в майбутньому членства України в Європейському Союзі».

  «Завтра ми підписуємо політичну частину. Парламент її ратифікує, і Україна буде і де-факто, і де-юре частиною великого європейського простору. Мільйони українців, які повстали за своє європейське майбутнє, відчують, що ми таки стали частиною цього майбутнього і будемо робити це майбутнє разом», - сказав Арсеній Яценюк.

  За його словами, було прийнято «єдино правильне рішення спочатку підписати політичну частину Угоди» - «отримати від Європейського Союзу відкритий ринок для українських товарів, ще раз в Україні і в Європі провести консультації щодо відкриття українського ринку для європейських товарів і далі підписати другу частину».

  Він зазначив, що такі консультації необхідні, аби зняти будь-які застереження «в особливості ті, що були на сході (України – ред.) стосовно негативних наслідків економічної частини Угоди».

  Глава Уряду також додав, що можливість заходу на європейський ринок і несплата відповідних імпортних мит дасть українській економіці змогу отримати понад 400 млн. доларів (за перший рік.- ред).