• In English
 • Ситуація на державному кордоні України - складна, але контрольована, - Павло Шишолін
  опубліковано 20 березня 2014 року о 16:15

  Ситуація на державному кордоні України залишається складною, але контрольованою по всьому периметру нашої держави. Про це заявив перший заступник Голови Державної прикордонної служби Павло Шишолін на брифінгу в Будинку Уряду 20 березня.

  «Ми продовжуємо нести посилену охорону на всіх ділянках нашого кордону у тісній взаємодії з підрозділами Збройних Сил України, Служби безпеки України і Міністерства внутрішніх справ України та за активної підтримки місцевих органів влади», - наголосив посадовець.

  Він також повідомив, що у Азово-Чорноморському регіоні на сьогодні прикордонники «не спроможні виконувати свої завдання за компетенцією відповідно до закону про державну прикордонну службу, у зв’язку з тим, що всі підрозділи заблоковані».

  За словами Павла Шишоліна, за рішенням керівництва держави прикордонники почали «виконувати свої завдання на другому рубежі і почали поетапну передислокацію українських військовослужбовців для організації виконання завдань за компетенцією уже не з території  півострова, а з території Херсонської та Миколаївської областей».

  Перший заступник Голови Держприкордонслужби повідомив, що «моряки і вся морська спеціальність відправляються до місця несення служби їхніх загонів морської охорони, які були передислоковані з початку цього конфлікту: у Бердянськ і Маріуполь». «Два загони морської охорони - Севастопольський і Ялтинський - передислоковані в Одесу. Решта військовослужбовців передислоковуються на материкову частину, де будуть проходити військову службу, або на сегменті, де здійснюється контроль по периметру територіального кордону, або в інші підрозділи за їхньою згодою», - додав Павло Шишолін.

  Він нагадав, що за дорученням в. о. Президента України Олександра Турчинова та Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка прикордонники останніми днями здійснюють контроль в’їзду та виїзду на адміністративному кордоні Херсонської та Запорізької областей з Автономною Республікою Крим. «Щоденно на цих напрямках ми контролюємо увесь транспортний засіб і всі потяги, які рухаються у напрямку Мілітополя і Херсона. Щоденно на в’їзд з Криму ми контролюємо до 2,5 тис. транспортних засобів і також до 4 тис. осіб», -  сказав Павло Шишолін.

  Він відзначив, що за останні півтори доби прикордонники відстежують суттєве збільшення потоку громадян і транспортних засобів, які в’їжджають на територію України з АР Крим. На залізниці, за словами  Павла Шишоліна, прикордонники здійснюють контроль у середньому до 18-20 потягів на в’їзд на територію України і таку ж кількість – на виїзд.

  Перший заступник Голови Держприкордонслужби повідомив, що здійснюється контроль за людьми, які виїжджають з Криму: «На сьогодні близько тисячі громадян виїхали вимушено з Криму».

  Він наголосив, що як військовослужбовцям так і громадянам, які виїжджають з Криму буде надаватися допомога.

  За його словами, на спеціальний рахунок Держприкордонслужби надійшло понад 2 млн. грн.