• In English
 • В.Семиноженко ініціює законодавчі зміни, що дозволять відновити роботу Науково-технічної Ради Національної програми інформатизації
  опубліковано 19 березня 2014 року о 16:23

  Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко ініціює прийняття змін до діючого законодавства, які дозволять відновити роботу Науково-технічної Ради Національної програми інформатизації (НТР НПІ) при Держінформнауки. Про це він заявив за результатами засідання Комітету Верховної Ради з питань інформатизації.

  «НТР НПІ -  це єдиний постійно діючий колегіальний консультативно-дорадчий орган, який може розглядати державні програми інформатизації, у тому числі галузеві і регіональні», - зазначив В.Семиноженко. Та додав, що до складу Ради повинні входити провідні вчені й висококваліфіковані фахівці-практики у галузі інформатизації, а також суміжних галузей, працівники підприємств, установ, організацій, які працюють у сфері інформаційних послуг, народні депутати України, представники державних органів. «Такий солідний представницький склад дозволить напрацьовувати ефективні, зважені і системні рішення», - зазначив Володимир Семиноженко.

  Голова Держінформнауки зазначив, що основні питання, які будуть внесені у порядок денний роботи Ради, повинні стосуватися внесення змін до Закону України «Про Національну програму інформатизації».

  Зокрема, йдеться про повернення окремої бюджетної програми з назвою «Національна програма інформатизації», консолідацію бюджетних коштів на інформатизацію в Національну програму інформатизації.

  Крім того, за словами В.Семиноженка, Рада повинна працювати над відновленням на законодавчому рівні координуючої функції Генерального державного замовника Національної програми інформатизації, яка на сьогодні розпорошена між повноваженнями різних органів державної влади (НКРЗ, МОН, Держспецзвязку, Мін`юст, Держархів).

  «Ми повинні напрацювати першочергові зміни до законодавства, які налагодять ефективний механізм впровадження проектів інформатизації в державі, створять передумови для підвищення координації органів державної влади при плануванні, створенні інформаційних систем та подальшому їхньому об’єднанні в єдиний електронний інформаційний простір», - зазначає Володимир Семиноженко.