• In English
 • Рішення РФ про приєднання території України є грубим порушенням міжнародних договорів, - П.Петренко
  опубліковано 18 березня 2014 року о 16:06

  Україна залишає за собою право вживати адекватні заходи щодо компенсації всіх збитків в Криму за рахунок майна, що належить Російській Федерації. Про це під час прес-конференції заявив Міністр юстиції України Павло Петренко.

  «Російська Федерація є чи не єдиною державою, яка визнала так звану республіку Крим. Немає сумніву, що рішення РФ про приєднання території України є грубим порушенням міжнародних договорів. Я переконаний, що Російська Федерація понесе серйозні репутаційні та фінансові втрати», - наголосив Міністр.

  «Всі сепаратисти, які приймають участь у незаконних діях, понесуть відповідальність. Ми не забудемо жодного з цих людей, які намагаються розвалити Україну. Ці люди будуть переслідуватися як українським, так і міжнародним законодавством», - зазначив Павло Петренко.

  Він також прокоментував рішення так званої кримської влади про «націоналізацію» державної власності України в Криму.

  «Якщо Російська Федерація офіційно визнає ці дії, то Україна залишає за собою право вживати адекватних заходів щодо компенсації всіх збитків за рахунок майна, що належить Російській Федерації і знаходиться як на території України, так і в інших державах. Ми це будемо робити у суворій відповідності до українського та міжнародного законодавства», - підкреслив Міністр.

  Окремо Павло Петренко зупинився на захисті прав українських громадян.

  «Україна не залишить жодного громадянина в Криму без захисту. Так, кримські татари мають всі права щодо захисту національних інтересів. За нашою ініціативою на найближчих засіданнях Верховної Ради буде прийнято пакет законів, який дасть можливість визначитися кримським татарам щодо свого правового статусу. Водночас, я переконаний, що в історичній перспективі питання щодо територіальної цілісності України буде вирішено позитивно, і Крим буде невід’ємною частиною України», - наголосив Міністр.