• In English
 • Мін`юст звернеться до ЄСПЛ та ОБСЄ щодо фактів порушень під час проведення так званого референдуму у Криму
  опубліковано 18 березня 2014 року о 11:36

  Міністерство юстиції надасть усі факти порушень, допущених під час проведення так званого «референдуму» в АР Крим, до Європейського суду з прав людини та Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Про це повідомив Міністр юстиції України Павло Петренко.

  «Про масові порушення, які готувалися Росією на так званий «референдум» щодо приєднання Криму до Російської Федерації, було відомо заздалегідь. Проте навіть за цих обставин, та кількість виборців, які нібито взяли участь у референдумі та проголосували «за», щонайменше у 10 разів більша за реальну. Беззаконня та фальсифікація – це не волевиявлення народу, це злочин», - наголосив Павло Петренко.

  З огляду на це, Міністерство юстиції систематизує чисельні факти порушень, що були допущені під час «референдуму» в АР Крим та направить їх до ЄСПЛ та ОБСЄ.

  Зокрема, під час проведення референдуму мали місце такі порушення, як: у додаткові списки виборців прямо в день голосування вносилася «аномальна» кількість громадян; чимало випадків голосування громадян Росії; випадки «вуличного» голосування, коли представники організаторів референдуму ходили по домівках до людей, які не йшли голосувати на референдум; здійснювалися напади на журналістів, яких всіма можливими способами не допускали на виборчі дільниці.

  Окрім того, в документі зазначено, що кримські татари не визнали цей так званий «референдум» і не брали участі в ньому. Багато мешканців Криму, які виступають за збереження Криму у складі України, також не пішли голосувати і весь день боялися вийти на вулицю, щоб не піддатися нападам.

  Нагадаємо, станом на сьогодні, жодна держава, окрім Російської Федерації, не визнала незалежності Криму. США, Канада, Японія, Великобританія, Франція, Італія, Австрія, Румунія, Албанія, Литва та Німеччина заявили про невизнання так званого "референдуму" про входження Криму до Російської Федерації.