• In English
 • "Націоналізація" кримською владою українських державних об'єктів у АРК - незаконна, - Павло Петренко
  опубліковано 17 березня 2014 року о 18:54

  Рішення так званої кримськї влади щодо «націоналізації» українських державних об’єктів у Криму - незаконне. Про це під час прес-конференції в Українському кризовому медіа центрі заявив Міністр юстиції України Павло Петренко.

  «Постанова кримського парламенту щодо націоналізації низки державних об’єктів фактично є крадіжкою, здійснюваною тими людьми, які знаходяться у псевдокримській владі», - зазначив Міністр юстиції.

  За його словами, у разі визнання російською стороною постанови про націоналізацію об’єктів, Україна вважатиме це співучастю у злочині.

  «Якщо ця постанова буде визнана російською стороною, ми розцінюватимемо це як фактично співучасть у злочині і будемо застосовувати відповідні судові інструменти для відшкодування збитків саме з російської сторони», - повідомив Павло Петренко.

  Міністр юстиції наголосив, що це рішення кримського парламенту не має жодної юридичної сили.

  «Постанова буде оскаржена у судах загальної юрисдикції і у Конституційному Суді. Хочу наголосити, що дії кримської влади підпадають під низку статей Кримінального кодексу», - підкреслив очільник Мінюсту.

  За словами Павла Петренко, події в Криму, зокрема проведення так званого референдуму, мають серйозні геополітичні наслідки. Він нагадав про відмову України від ядерної зброї та про надані Україні гарантії.

  «Якщо будуть порушені права України на її територіальну цілісність, це буде сигналом для інших країн, які знаходяться в переговорах щодо свого без’ядерного статусу. Це означатиме, що світове співтовариство не в змозі забезпечити дієвого механізму захисту прав тих країн. Тому ми сподіваємося, що ще не вичерпані всі дипломатичні важелі впливу на країну агресора», - зазначив Міністр юстиції.