• In English
 • У Луганському обласному перинатальному центрі медичну допомогу отримали вже понад 2-х тис. породіль
  опубліковано 17 березня 2014 року о 16:27

  За шість місяців роботи Луганського обласного перинатального центру тут народилася майже тисяча малюків, у тому числі 45 двійнят. При цьому 95% всіх недоношених дітей на Луганщині з'явилися на світ саме в цьому центрі. В цілому ж, включаючи лікування та консультації, допомогу в цьому медзакладі отримали більше двох тисяч породіль. Про це на брифінгу для ЗМІ розповіла заступник начальника управління з організації надання медичної допомоги населенню – начальник відділу з організації надання медичної допомоги дітям і матерям Луганської облдержадміністрації Тетяна Тиць.

  За її словами, особлива гордість лікарів – врятоване життя дівчинки, яка народилася на 23-му тижні і важила 680 грамів. Зараз дитина вже виписана додому до батьків.

  «Проте паралельно з успіхами щодо виходжування і виживання новонароджених дітей з дуже низькою масою тіла (менше 1,5 кг) ми зіткнулися з проблемами подальшого спостереження та реабілітації таких дітей до 3-річного віку», – зазначила фахівець.

  У зв'язку з цим на Луганщині створять обласний Центр розвитку дитини (ОЦРД), де до трирічного віку новонароджені з дуже низькою масою тіла будуть проходити подальше спостереження та реабілітацію.

  Планується, що в ОЦРД входитимуть центр постінтенсивного спостереження (на базі діючого відділення реанімації та виходжування новонароджених обласної дитячої клінічної лікарні), центр медико-соціальної реабілітації та паліативної допомоги дітям раннього віку та їх батьків (на базі обласного будинку дитини №2), а також катамнестический кабінет обласного перинатального центру (для поглибленого систематичного спостереження за дітьми до 3-х років життя).

  Крім того, розповіла Тетяна Тиць, перинатальні центри ІІ рівня працюють також в Первомайську і Алчевську. У планах на найближчу перспективу – відкрити перинатальні центри ІІ рівня в містах Сєвєродонецьк та Красний Луч.

  В інших містах і районах працюють міжрайонні пологові стаціонари, також реконструйовані 7 малопотужних фельдшерсько-акушерських пунктів на території сіл і селищ області. Постійно поліпшуються умови в дитячій обласній клінічній лікарні. Більшість найважливіших відділень були капітально відремонтовані і оснащені сучасним обладнанням.

  Також в планах департаменту охорони здоров'я ЛОДА на 2014 рік – відкриття на базі обласного перинатального центру симуляційної лабораторії, тренінгового і консультативного центрів, організація центру екстремальної медицини на базі дитячої ЛОКБ, дитячих лікарень інтенсивного лікування в Лисичанську та Луганську.

  Таким чином резюмувала представник обласного профільного департаменту, обласна влада сформувала повну трирівневу систему надання медичної допомоги дітям.

  При цьому Тетяна Тиць акцентувала, що за останні три роки фінансування служби охорони материнства та дитинства Луганщини склало 260 млн. грн. Вперше з минулого року діти, хворі мукополісахаридозом та аутизмом, забезпечуються за рахунок державного бюджету, а в поточному бюджеті будуть забезпечені діти, які страждають на ювенільний ревматоїдний артрит.