• In English
 • МЗС щодо рішення Комітету Міністрів Ради Європи від 14 березня 2014 року
  опубліковано 15 березня 2014 року о 16:48

  14 березня 2014 року Комітет міністрів Ради Європи після триденної напруженої дискусії схвалив своє рішення щодо ситуації, яка склалася навколо військової окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим.

  У рішенні було чітко підтверджено відданість національних урядів держав-членів Ради Європи засадам сучасного міжнародного права, закріпленим у Статуті ООН та Ради Європи. Було вкотре наголошено на імперативності дотримання територіальної цілісності та політичної незалежності України, гарантованої цими основоположними актами. У цьому зв’язку Комітет міністрів закликав всі сторони конфлікту утримуватись від кроків, які б порушували ці принципи.

  Комітет Міністрів, як головний статутний орган Ради Європи, підтримав українську владу у проведенні необхідних реформ, включаючи конституційну реформу та реформу виборчого законодавства. Рада Європи та Венеціанська комісія продовжуватиме надавати Україні всю можливу допомогу у реформуванні її правової системи. Таким чином, Рада Європи ще раз підтвердила легітимність діючої української влади.

  У прийнятому рішенні, Комітет Міністрів привітав запрошення Уряду України залучити експертів Консультативного комітету Рамкової конвенції про захист прав національних меншин дати оперативну оцінку стану захисту прав меншин на території України.

  Крім того, Генеральному секретарю Ради Європи Торнбйорну Ягланду було доручено надати необхідне сприяння у проведенні майбутніх виборів Президента України, які відбудуться 25 травня 2014 року.

  Рада Європи також привітала ініціативу Генерального секретаря внести питання про легітимність референдуму в АР Крим на розгляд Венеціанської комісії. Цей авторитетний орган Ради Європи неодноразово давав оцінку положенням Конституції України, в тому числі тим, що визначають статус та повноваження АР Крим, а також процедуру проведення референдумів в Україні. Очікується, що Венеціанська комісія схвалить свій висновок з цього питання вже 21 березня ц.р. під час чергової пленарної сесії.

  Водночас, уже на даному етапі очевидно, що намір самопроголошеної влади АР Крим провести 16 березня ц.р. загальнокримський референдум всупереч вимог Конституції України викликає серйозну стурбованість держав-членів Ради Європи. Цей політичний сигнал був чітко зафіксований у рішенні Комітету Міністрів.