• In English
 • Аграрний бізнес Вінниччини продовжує нарощувати об'єми виробництва
  опубліковано 14 березня 2014 року о 16:07

  Аграрний бізнес Вінниччини  продовжує нарощувати об’єми виробництва. Про це повідомила заступник директора департаменту агропромислового розвитку Вінницької облдержадміністрації Валентина Кирилюк.

  «За два місяці поточного року областю нарощено питому вагу в загальнодержавному виробництві з 7,4% на кінець 2013 року до 8,5%. За обсягом виробництва область стабільно займає лідируюче І місце, за обсягом виробництва на 1 особу – друге. Це стало наслідком нарощення об’ємів реалізації м’яса. Але і по інших показниках виробництва тваринницької продукції ми маємо позитивну динаміку, зокрема, молока та яєць», - сказала Валентина Кирилюк.

  У цілому, за її словами, минулий рік характеризувався зниженням цін на основні сільськогосподарські культури в період їх збирання, але ситуація змінилася. На сьогодні середньозважені закупівельні ціни порівняно з початком маркетингового року зросли на 15-40%. «Це дає можливість сільськогосподарським товаровиробникам мобілізувати ресурси для проведення комплексу весняно-польових робіт. Для їх проведення в поточному році необхідно майже 2,9 млрд. грн., з яких 2,4 млрд. грн. – це власні кошти. Біля 400-500 тис. грн. – це залучені кошти, як банківські так і комерційні кредити, кошти Аграрного фонду», - зазначила Валентина Кирилюк.

  До речі, за даними управління Національного банку України у Вінницькій області підприємствами АПК області за два місяці поточного року залучено 67,5 млн. грн. Середньозважена відсоткова ставка становить 21,6%. З державних коштів, що виділені для Аграрного фонду для формування державного інтервенційного фонду підприємства області отримали 44,1 млн. грн. На сьогодні Аграрним фондом укладено 35 форвардних контрактів на 41 тис. тонн зерна урожаю 2014 року.