• In English
 • На Чернігівщині розпочалася весняна посівна кампанія
  опубліковано 13 березня 2014 року о 16:20

  Перші зерна ранніх зернових культур урожаю 2014 року лягли в ґрунти Чернігівщини. Так, 11 березня поточного року сільськогосподарські виробники Борзнянського району посіяли 100 га пшениці та 100 га ярого ячменю, використавши прямий посів. Це особливо актуально цієї весни. Без енергоощадних технологій не обійтися ніяк – запаси вологи в ґрунті невисокі. Тож головне завдання при виконанні всіх весняних технологічних операцій – берегти кожен міліметр ґрунтових запасів води.

  Одночасно приступили до посіву і товаровиробники Куликівського району, де за традиційною технологією посіяно 100 га люпину білого.

  Загалом рано розпочаті весняні польові роботи набирають темпів. Сільськогосподарськими підприємствами продовжується підживлення озимих зернових, обсяг якого виконано на площах більше 110 тис. га. Більше як на 20 тис. га виконано підготовку ґрунту до посіву. Ведеться закриття вологи на площах, які потребують застосування цього агрозаходу.

  Додаються і складові матеріального забезпечення польових робіт. За станом на 12.03.2014 забезпеченість сільгоспвиробників насінням ярих зернових культур складає 124%, мінеральними добривами – 92%, засобами захисту рослин на – 89%.

  Слід зазначити, що аграрії Чернігівщини цього року планують засіяти всіма категоріями сільгоспкультур 1161 тис. гектарів площ, що на 3,1 тис. гектарів більше ніж минулого року та очікують отримати при цьому не менше 3,2 мільйона тонн зерна.