• In English
 • Уряд спростив дозвільні процедури щодо ввезення тварин та продуктів тваринного походження
  опубліковано 13 березня 2014 року о 09:30

  Уряд на засіданні 12 березня прийняв постанову “Про внесення змін до Порядку видачі дозволу на ввезення на територію України тварин, продуктів тваринного походження, репродуктивного матеріалу, біологічних продуктів, патологічного матеріалу, ветеринарних препаратів, субстанцій, кормових добавок, преміксів та кормів”. Постановою передбачається спрощення дозвільних процедур для ведення бізнесу, зменшення навантаження на підприємців, що провадять діяльність, пов’язану з ввезенням на територію України підконтрольних товарів. Такий підхід унеможливлює корупційні схеми у даному питанні. Про це після засідання Уряду заявив Міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка.

  Нововведення, ухвалені Урядом, стосуються встановлення безстрокового терміну дії дозволу на ввезення на територію України тварин, продуктів тваринного походження, репродуктивного матеріалу, біологічних продуктів, патологічного матеріалу, ветеринарних препаратів, субстанцій, кормових добавок, преміксів та кормів, а також уточнюється  норма початку ввезення товарів. Тобто, для ввезення сировини та продукції тваринного походження, що раніше ввозилися на територію України, дозвіл не потребується.

  «Це рішення Уряду є ще одним кроком до викорінення корупційних схем у аграрній галузі, адже воно значно спрощує дозвільні процедури ведення діяльності, пов’язаної з ввезенням на територію України тварин та продуктів тваринного походження. Те ж саме відбуватиметься і в інших галузях  аграрного сектору. Наше завдання – встановити прозорий діалог з бізнесом  і дати йому можливість комфортно працювати в Україні», - наголосив Ігор Швайка. 

  Раніше дозвіл видавався підприємству-імпортеру Держветфітослужбою на визначену партію товару і на визначений термін. На зустрічах, які постійно проводяться за участі міністра та з представниками профільних об’єднань та аграрного бізнесу, виробники неодноразово скаржились, що цей дозвіл був прикладом абсолютно неефективного державного регулювання та містив значну корупційну складову. Наголошувалось, що для отримання дозволу імпортерам доводилось сплачувати 35$ за тонну імпортної продукції, незважаючи на «безоплатність» його видачі.

  «Крім того, ухваливши постанову, урядом здійснено кроки по дерегуляції підприємницької діяльності, гармонізації законодавства України із законодавством Європейського Союзу у частині видачі документів дозвільного характеру», - додав Ігор Швайка.

  Разом з тим Міністр наголосив: «Запропоновані зміни забезпечать прозорість, неупередженість та узгодженість дій під час здійснення заходів державного контролю на всіх рівнях, але інспекційні функції і система держконтролю і надалі працюватиме в інтересах  держави та її громадян».