• In English
 • Удосконалено державне управління в сфері зайнятості населення
  опубліковано 06 березня 2014 року о 14:23

  Удосконалено державне управління в сфері зайнятості населення. Уряд 5 березня прийняв постанову Кабінету Міністрів «Деякі питання державного управління в сфері зайнятості населення», якою врегулював організаційні питання роботи відповідних підрозділів служби зайнятості.

  Указом Президента України від 16.01.2013 року № 19/2013 «Про державну службу зайнятості України» прийнято рішення про утворення нового центрального органу виконавчої влади з відповідною назвою, діяльність якого мала здійснюватись за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Однак на сьогодні фактично він не розпочав свою діяльність, у його штаті є лише керівник та два працівники.

  Натомість  усі завдання та функції вказаного органу виконує утворена ще в 1990 році система державних установ під керівництвом Міністерства соціальної політики – державна служба зайнятості, що налічує 637 центрів зайнятості та 15 тисяч працівників . Процедура перетворення існуючої служби зайнятості є досить тривалою та потребуватиме лише на організаційні заходи близько 10 млн. грн.

  Зважаючи на це, а також з метою реалізації курсу Уряду на економію державних коштів, було прийнято рішення  забезпечити виконання функцій у сфері зайнятості населення  та соціального захисту від безробіття існуючою системою центрів зайнятості.

  Також прийнято рішення повернути Мінсоцполітики функції ліцензування діяльності з працевлаштування за кордоном, оскільки згідно з Законом України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» такі функції мають виконувати лише органи виконавчої влади.