• In English
 • О.Шлапак: Зростання економіки може відбутися лише в кінці року і на початку наступного
  опубліковано 12 березня 2014 року о 19:00

  Зростання економіки може відбутися при реалізації запропонованих Урядом змін лише в кінці року і на початку наступного. На цьому наголосив Міністр фінансів України Олександр Шлапак на брифінгу 12 березня 2014 року.

  «Вже очевидно, що, на превеликий жаль, цьогоріч економічного зростання не відбудеться. Ми розраховуємо, що запропоновані зміни, які будуть прийняті, і значна частина яких зможе запрацювати у другому півріччі, враховуючи інертність економіки, дасть певний ефект тільки в кінці і на початку наступного», - сказав він.

  Олександр Шлапак наголосив, що дискусія щодо макроекономічних орієнтирів між Міністерством фінансів та Міністерством економічного розвитку і торгівлі триває, оскільки Держбюджет-2014 сформований на нереальній макроекономічній базі.

  «Бюджет, як і його доходна частина сформований абсолютно на нереальній макроекономічній базі. І це одна з головних причин, яка змушує нас зараз готувати зміни до бюджету. І ми це робимо», - підкреслив Міністр.

  Він наголосив, що з виконанням бюджету ситуація надзвичайно складна. Олександр Шлапак повідомив, що доходи державного бюджету за підсумками січня-лютого не перевищують 90% від плану, показник якого досягнутий за рахунок використання доходів Національного банку.

  Також, за його словами, показник інфляції у поточному році перевищить прогноз попереднього уряду на рівні 8%.

  А курс національної валюти, як відзначив Міністр, втримається на рівні 10 грн. за долар.