• In English
 • І. Швайка: Законопроекти, необхідні для виходу вітчизняної продукції на ринок ЄС, будуть прийняті найближчим часом
  опубліковано 12 березня 2014 року о 14:49

  За ініціативи Міністра аграрної політики та продовольства Ігоря Швайки за участі експертів, представників профільних організацій та аграрного бізнесу здійснено ґрунтовний аналіз законодавчих ініціатив у аграрній галузі. Так, вже підписано та направлено на погодження до центральних органів виконавчої влади 6 законопроектів, які є пріоритетними і необхідними для пришвидшення євроінтеграційних процесів у галузі. Про це міністр повідомив на брифінгу 11 березня.

  Під головуванням Міністра Ігоря Швайки в Мінагрополітики відбулася низка нарад щодо пріоритетів законопроектної роботи. За участі всіх зацікавлених сторін, в тому числі експертів, представників профільних громадських об’єднань та аграрного бізнесу було ґрунтовно проаналізовано понад 20 законодавчих актів у аграрній галузі та визначено першочергові законодавчі ініціативи. «Враховуючи європейський вектор нашої держави, вірогідність підписання політичної частини Угоди про асоціацію з ЄС та готовність  відкриття Європейським Союзом своїх ринків для українських товарів в односторонньому порядку, ми повинні якнайшвидше ухвалити закони, які дозволять аграрному сектору економіки повноцінно працювати у європейському правовому полі, а наша продукція постачатись на ринок європейських країн.  Саме ці законодавчі ініціативи є для нас стратегічно важливими», -  наголосив Ігор Швайка.

  Так, Міністерством визначено пріоритетні напрямки діяльності щодо законопроектної роботи. Шість першочергових законопроектів вже направлено до центральних органів виконавчої влади. Зокрема, це законопроекти «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечності харчових продуктів», «Про корми», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин», «Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною» «Про державний контроль у сфері забезпечення безпечності та якості харчових продуктів і кормів, благополуччя тварин», «Про внесення змін до Закону України «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі».

  Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечності харчових продуктів» встановлює механізм простежуваності щодо безпечності та якості харчових продуктів згідно з вимогами європейського законодавства. Він дозволить створити належну систему контролю в сфері санітарних та фітосанітарних заходів, еквівалентну до системи ЄС. Розробка та підписання ще одного проекту, розробленого Міністерством, продиктована необхідністю гармонізації законодавства України із законодавством ЄС. Це стосується законопроекту «Про корми», яким удосконалюється процес виробництва та обігу кормів, кормових добавок та преміксів, а саме виключається застосування у виробництві кормів антибіотиків, генетично модифікованих та інших шкідливих організмів. Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин» пропонує ідентифікувати всіх сільськогосподарських тварин на території держави. Це надасть можливість нашій  тваринницькій продукції повноцінно вийти на світові ринки та бути на них конкурентоспроможною. Законопроект  «Про державний контроль у сфері забезпечення безпечності та якості харчових продуктів і кормів, благополуччя тварин» встановлює, яким чином буде здійснюватись контроль харчових продуктів тваринного походження (свіжого м'яса, молюсків, риби та рибних продуктів; сирого молока та молочних продуктів тощо).

  Проект закону «Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною» передбачає цивілізоване унормування діяльності, яка пов’язана з утворенням, збиранням, перевезенням, зберіганням, обробленням, переробкою, утилізацією, побічних продуктів тваринного походження, що не призначені для споживання людиною тощо.

  Крім того, міністром підписаний проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі», яким пропонується, що працівникам та прирівняним до них особам безоплатно надається частка державного майна (акції) підприємства (організації), що приватизується, вартість якої визначається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

  «Ми маємо скоординувати свою роботу так, щоб ці першочергові законопроекти максимально швидко пройшли погодження в усіх заінтересованих органах виконавчої влади, були внесені на розгляд Парламенту та ухвалені», - підкреслив Ігор Швайка.