• In English
 • Олег Мусій: Ми будемо відстоювати інтереси медиків та медичної галузі в цілому
  опубліковано 12 березня 2014 року о 14:23

  У рамках скорочення витрат державного бюджету планується перегляд ряду програм і в медичній сфері. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій в інтерв’ю програмі «Сніданок з 1+1».

  Це, за словами Міністра, стосуватиметься програм, які пов’язані із здоров’ям лише опосередковано. Мається на увазі будівництво, капітальні вкладення, ремонт, розбудова нових клінік. «Поки що це буде заморожено, -- зауважив Олег Мусій. -- Так само, як і закупівля дороговартісної медичної апаратури».

  Можливо, додав керівник МОЗ України, доведеться переглянути питання про закупівлю автомобілів екстреної медичної допомоги, на що в Держбюджеті-2014 було закладено близько 600 млн. гривень. Ще рік з цим можна почекати, зазначив Міністр, підкресливши: «Ми готові до того, щоб скоротити фінансування деяких програм, зменшення витрат на які не несе безпосередньої загрози здоров’ю людей».

  На питання щодо можливого скасування додаткових виплат медпрацівникам системи екстреної медичної допомоги, а також надбавок за обсяг та якість виконаної роботи медичним працівникам, які надають первинну медичну допомогу, Олег Мусій відповів: «Ми будемо відстоювати інтереси медичних працівників, особливо тих, котрі працюють на первинній ланці, а також молодих спеціалістів, які скеровуються на роботу в село».

  Пропозицію скасувати ці виплати Міністр охорони здоров’я назвав не дуже вдалою, наголосивши при цьому: «Поки що це пропозиція». Олег Мусій повідомив, що під час розгляду цього питання на засіданні Уряду він має намір відстояти збереження цих надбавок. «Всі ж розуміють, який насправді рівень оплати праці в медицині – чи не найнижчий серед усіх галузей. Тому жертвувати медициною, думаю, -- не дуже правильна ідея. Ми маємо відстоювати інтереси наших лікарів і медичної галузі в цілому», -- підкреслив керівник МОЗ України.

  Говорячи про найближчі плани у своїй діяльності на міністерській посаді, Олег Мусій наголосив, що зараз проводяться організаційні заходи для підготовки впровадження в Україні нової системи охорони здоров’я. Йде формування нового керівництва Міністерства – призначення нових заступників Міністра, керівників служб, скорочення апарату від 10 до 20 відсотків, відносно чого прийнято рішення Уряду.

  Найскладнішим із запланованого Міністр назвав «перетворення міністерства закупівель і торгівлі, яким було відомство за попередньої влади, на Міністерство охорони здоров’я». «Я взяв на себе зобов’язання щодо того, щоб всі відкати, нечесні тендери, сумнівні схеми, хабарі залишилися у минулому. Я цю політику відстоював і продовжуватиму публічно відстоювати й надалі», - заявив Олег Мусій.