• In English
 • В.Семиноженко: Програма активізації економіки має бути трансформована в програму активізації науково-технічного розвитку
  опубліковано 12 березня 2014 року о 09:36

  Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко вважає за доцільне трансформувати програму активізації економіки, зробивши акцент на науково-технічному розвитку та інтелектуальному потенціалі.

  За його словами, затверджена Урядом Державна програма активізації економічного розвитку на 2013-2014 роки ґрунтується, насамперед, на підтримці соціальних та інфраструктурних проектів. У такому вигляді, на думку Голови Держінформнауки, її реалізація не може давати очікуваних результатів: «Актуальність Програми активізації економіки в її теперішньому вигляді, де акцент робиться загалом на інфраструктурних проектах, суттєво падає».

  Але українська економіка має серйозні можливості розвитку, якщо опиратиметься, в першу чергу, на науково-технічний та інтелектуальний потенціал, оскільки це потужний ресурс, яким наша держава володіє, і єдине джерело розвитку.

  «Тому Програму активізації економіки, яка спрямована на соціально-інфраструктурний розвиток, потрібно трансформувати у Програму активізації науково-технічного та інтелектуального розвитку», - заявив Володимир Семиноженко.

  Він також додав, що в Україні існує проблема нових знань, але головна проблема полягає не у слабкості українських вчених і технологій, а у відсутності механізмів перетворення ідей і технологічних рішень у ринкові продукти: «Ці механізми повинні бути прописані в нових законах про науку та про інноваційну діяльність з відповідними поправками в Бюджетний і Податкових кодекси».