• In English
 • Естонські IT-спеціалісти готові допомогти створити в Україні ефективну систему е-урядування
  опубліковано 11 березня 2014 року о 15:08

  Уряд України прагне якнайшвидше впровадити в життя електронне урядування задля налагодження відкритого і прозорого діалогу влади з суспільством. Досягнути європейських стандартів якості електронних адміністративних послуг українцям готові допомогти естонські фахівці. Це стало лейтмотивом зустрічі Міністра економічного розвитку і торгівлі України Павла Шеремети з головою парламентської групи Естонія – Україна Тинісом Пальтсом.

  «Нам слід прискорити перехід до електронного урядування, позаяк це сприятиме відкритості та прозорості влади для громадян, представників бізнесу і громадських організацій», – сказав Павло Шеремета.

  Втілення в життя системи електронного урядування – це реальна можливість підняти спілкування в діловій сфері на якісно новий рівень. Адже воно є одним із найдієвіших інструментів розвитку інформаційного суспільства. Це форма організації державного управління, яка за допомогою інформаційно-комунікативних технологій активізує та робить більш ефективною і швидкою взаємодію органів державної влади й органів місцевого самоврядування між собою, з суспільством і бізнесом.

  Тиніс Пальтс запевнив, що знані у світі естонські фахівці, які реалізували ці ініціативи на батьківщині, готові посприяти українським колегам і надати необхідні консультації.

  «Наші фахівці допомагали свого часу Грузії та іншим країнам, тепер можемо допомогти побудувати відповідну систему і в Україні», – зазначив Тиніс Пальтс.

  На думку естонського гостя, Україна зараз має більш виграшній позиції для впровадження електронного урядування, аніж західноєвропейські країни. Адже там система вводилась на старих, уже існуючих платформах, а Україна – чистий аркуш, на якому можна вибудувати необхідну форму електронного урядування.