• In English
 • Держкомтелерадіо звернувся до Генпрокурора щодо жорстоких нападів на журналістів у Криму
  опубліковано 11 березня 2014 року о 12:55

  Директор департаменту інформаційної політики Держкомтелерадіо України Богдан Червак звернувся до Генерального прокурора України Олега Махніцького з відкритим листом щодо нападу у Севастополі на знімальну групу телеканалу «Інтер» та їхніх колег.

  «Не минає і дня, щоб з українського півострова Крим не надходила інформація про жорстоке побиття вітчизняних і зарубіжних журналістів, - йдеться у відкритому листі. - Так звані сили кримської «самооборони» при підтримці російських окупаційних військ фактично здійснюють силову зачистку Криму від представників засобів масової інформації.

  Робиться це з однією метою: не допустити правдивого висвітлення подій у Криму, перешкодити виявленню численних злочинів і порушень Конституції України з боку самопроголошеної кримської влади та російських збройних сил, які незаконно прибувають на українській території.

  Зокрема жертвами свавілля уже стали журналісти-розслідувачі Анна Бабінець і Дмитро Гнап(«Громадське телебачення»), Влад Лавров (Kyiv Post), Костянтин Реуцький (стрімер із Луганська) та чотири їхніх російських колеги, журналіст Олексій Сімаков і оператор Олександр Альбінський, оператор В'ячеслав Скворчевський, журналіст Ігор Левенок, кореспонденти «Інтера» Олена Механік, Андрій Цаплієнко і два оператори каналу, режисер 5-го каналу Антон Локтіонов та інші.

  У даному випадку йдеться не просто про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів (стаття 171 Кримінального кодексу України), а про криваві розправи над громадянами України та іноземцями, які перебувають на нашій території, що в наслідку призвело до каліцтв і серйозного підриву їх фізичного і морального здоров'я.

  Звертаюся до Вас, шановне пане Генеральний прокуроре, невідкладно вжити заходів щодо виявлення і покарання усіх, хто посягнув на життя і здоров'я журналістів у Криму.

  Про результати прошу інформувати українську і зарубіжну громадськість».