• In English
 • Міністр фінансів: За умови докорінних змін Уряд втримає під контролем фінансову ситуацію в країні
  опубліковано 10 березня 2014 року о 20:34

  Радикальні зміни, економія коштів, боротьба з корупцією на всіх рівнях влади, прозорість і відкритість у роботіголовні завдання нового Уряду. Про це повідомив Міністр фінансів Олександр Шлапак 10 березня під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

  Міністр фінансів наголосив, що сьогодні перед Урядом України та економічним блоком, зокрема, стоять дві головні задачі. По-перше, в складних умовах втримати економічну і фінансову ситуацію в країні на безпечному рівні, по-друге, викорінити корупцію на всіх рівнях влади.

  Перш за все, Олександр Шлапак поінформував, що на сьогодні всі державні фінансові установи працюють в штатному режимі. Вчасно перераховуються та сплачуються всі захищені видатки державного бюджету – виплачуються без затримок: заробітна плата, пенсії, стипендії, рахунки за спожиті енергоносії, комунальні послуги, обслуговуються борги держави тощо. Міністр зазначив, що Державна казначейська служба забезпечує безперебійне перерахування коштів на соціальні виплати у всі регіони України, у тому числі в Крим.

  Говорячи про урізання видатків бюджету та заходи щодо збереження державних фінансів Міністр зазначив, що відповідні рішення Уряду, які схвалені 5 березня, спрямовані на жорстку економію коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, зокрема прийняті заходи щодо їх збалансування у 2014 році, скасовано державні програми, що не мали реального фінансового забезпечення.

  Наразі підготовлений пакет документів, який також спрямований на економію державних коштів. Такі жорсткі заходи потрібні сьогодні державі – і громадськість, бізнес мають з розумінням поставитися до таких рішучих дій Уряду. Адже наслідки, які має сьогодні Україна в економіці, вкрай тяжкі. Політика проїдання, популістські рішення, накопичені борги призвели до економічної стагнації, до зупинки підприємницької активності, відтоку інвестицій. Прийнятий нереалістичний бюджет країни будувався на химерних макропоказниках, дохідна база бюджету не мала жодного зв’язку з реальним становищем та можливостями економіки. Окрім 70 млрд. гривень заявленого дефіциту, бюджет має майже 50 млрд. гривень прихованого дефіциту. Окрім того, до кінця року Україні потрібно повернути борги з державного бюджету у сумі 10 млрд. дол. США. «Рішучі дії – нам дуже потрібні сьогодні, аби відновити фінансово-економічну рівновагу та не допустити значних економічних втрат», - зауважив Міністр фінансів.

  Міністр фінансів наголосив, що найближчим часом, протягом 2-3 тижнів будуть подані до Верховної Ради зміни до Державного бюджету України на 2014 рік. На думку Міністра, вже наступного тижня відповідне рішення буде розглядатися на засіданні Кабінету Міністрів України.

  Олександр Шлапак переконаний, що прийняті рішення, зміни до бюджету, боротьба з корупцієюдопоможуть зупинити вимивання державних коштів, а вивільнений фінансовий ресурс дасть змогу українському бізнесу відновити економічне зростання.

  «Ми будемо працювати відкрито і чесно. Подолання корупціїголовна вимога суспільства та часу. Економіка вже втомилася від постійного знущання. Ми відновлюємо роботу колегій, громадських рад та роботу прямих телефонних ліній. Наша мета разом з громадянами подолати хабарництво. Ми будемо відкрито обговорювати всі державні рішення», - підкреслив Міністр фінансів Олександр Шлапак. Він запевнив, що за умови докорінних змін Уряд втримає під контролем фінансову ситуацію в країні.