• In English
 • А.Яценюк поінформував про результати позачергового саміту глав держав і урядів країн-членів ЄС за участю України
  опубліковано 07 березня 2014 року о 12:31

  Прийнято рішення про підписання вже найближчим часом політичної частини Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Країни-члени ЄС в односторонньому порядку виконуватимуть умови Угоди про ЗВТ. Загальна сума фінансової економічної допомоги з боку Євросоюзу - 15 млрд. доларів. Є рішення про підтримку подальших дій по скасуванню віз між Україною і ЄС. Такими є результати позачергового саміту глав держав та урядів країн-членів ЄС, до участі в якому було запрошено Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.

  У п’яницю, 7 березня, Глава Уряду під час прес-конференції детально поінформував про результати переговорів з ЄС.

  Арсеній Яценюк підкреслив, під час вчорашнього саміту країнами-членами ЄС був одностайно схвалений пакет економічної і фінансової допомоги для України: «У цьому пакеті загальна сума фінансової економічної допомоги становить 15 млрд. доларів. У першу чергу мова йде про макрофінансову допомогу, яку Україна повинна отримати в найкоротші терміни. Це 1,6 млрд. євро, або 2 млрд. доларів. Це та макрофінансова допомога, яка допоможе Україні провести реформи і стабілізувати економічну ситуацію».

  Він повідомив, що окремим пунктом цього пакету є значні інвестиції в українську економіку. Так, Європейський інвестиційний банк та Європейський банк реконструкції і розвитку пропонує Україні загальні обсяги інвестицій розміром 8 млрд. доларів: «Це ті кошти, які ми зможемо направити на створення нових підприємств та нових робочих місць, на модернізацію української економіки і на підвищення її конкурентоздатності».

  Друге рішення, яке вчора було прийнято європейськими партнерами, стосується одностороннього виконання країнами-членами ЄС угоди про зону вільної торгівлі: «Учора країни-члени ЄС заявили, що вони в односторонньому порядку відкривають європейський ринок для українських товарів і виробників».

  Як наголосив Арсеній Яценюк, за експертними оцінками вже за перший рік від ухвалення цього рішення українська економіка додатково отримає кошти в розмірі принаймні 400 млн. доларів: «Прогнозується зростання експорту зернових культур, сільськогосподарської, кондитерської продукції».

  «Європа сказала наступне: ми відкриваємо вам європейський ринок, приходьте зі своїми товарами, ми прийняли це рішення в односторонньому порядку», - додав він.

  Що стосується відкриття українського ринку для європейських товарів, як підкреслив Арсеній Яценюк, зараз проводяться додаткові консультації, «аби зняти будь-які спекуляції, що це може негативно вплинути на українську економіку»: «Після цих консультацій буде прийняте відповідне рішення».

  «Схід повинен бути спокійний - усе, що йде по двосторонній кооперації між Україною і Росією повинно далі іти. Жодних підстав для застосування Росією торгівельних бар’єрів до українських товарів не було, немає і не повинно бути», - наголосив Прем’єр-міністр.

  Арсеній Яценюк зазначив, що вчора також було прийнято найбільш важливе рішення, якого очікувала вся країна – щодо підписання політичної частини Угоди між Україною і ЄС: «Зараз проходять виключно технічні консультації про дату такого підписання».

  «Для цього люди вийшли на майдан. І для цього українці боролись за свою свободу і за європейське майбутнє», - зазначив він.

  Арсеній Яценюк нагадав, що федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, з якою Прем’єр-міністр учора також провів двосторонню зустріч, заявила про найкоротші терміни підписання цієї Угоди – «буквально декілька тижнів».

  «Також є рішення про підтримку подальших дій по скасуванню віз між Україною і ЄС», - повідомив Арсеній Яценюк і наголосив, що дасть доручення  членам Уряду негайно виконувати план дій щодо безвізового режиму, «адже ми здатні зняти всі візові бар’єри для українських громадян».