• In English
 • Погодні умови зими не вплинули на формування урожаю фруктів і винограду
  опубліковано 07 березня 2014 року о 12:16

  Незважаючи на нестабільні погодні умови зимового періоду, переважна більшість плодових, ягідних та виноградних насаджень в Україні на сьогодні перебувають у доброму та задовільному стані. Очікується високий врожай фруктів та винограду технічних та столових сортів у всіх виноградарських регіонах України.

  Помірно прохолодна погода, що спостерігалася весь грудень та перші дві декади січня, сприяла поступовому загартуванню всіх плодових рослин при зростанні потенціалу морозостійкості.

  Мінагрополітики встановлено, що в зоні Лісостепу є пошкодження генеративних плодових утворень у груші – від 5-10% до 25-40%, залежно від сорту, в окремих сортів вишні і черешні до 10-25%, абрикоса - до 25-75%. Схожа ситуація спостерігається в Північному Лісостепу та Південному Поліссі, де є пошкодження  генеративних  бруньок кісточкових культур, зокрема, окремих сортів абрикоса та персика до 40%, черешні і сливи до 10%, аличі до 25%.

  В Північно-східному та Східному Лісостепу попередньою перевіркою пошкоджень тканин пагонів та бруньок яблуні і кущових ягідних культур не виявлено. Генеративні утворення кісточкових культур Степової зони  пошкоджені  на 10-20% у черешні,  10-25% у вишні та аличі, до 2 % у абрикоса. В Криму генеративні бруньки у абрикоси пошкоджені до 25-30%, у персика 10-15%, у абрикоса пошкоджено тканини під брунькою до 1-2 балів.

  Разом з цим, зазначені пошкодження генеративних утворень плодових культур умовами перезимівлі істотно не вплинуть на продуктивність насаджень для більшості регіонів України, оскільки вони не перевищують природній процес регулювання величини врожаю. Прогнозується лише незначне зменшення урожаю абрикоса та персика для зони Лісостепу.

  Виноградні насадження не мають значних пошкоджень бруньок та лози, збереженість бруньок в зимуючих вічках на сьогодні не викликає занепокоєння, тому що  погодні умови зими 2013/2014 року були сприятливими для росту та перезимівлі насаджень винограду у всіх 5 областях, які займаються виноградарством. Тому при збереженні сприятливих погодних умов у подальшому можна очікувати високий врожай винограду технічних та столових сортів у всіх виноградарських регіонах України.