• In English
 • Заяви самопроголошених керівників Криму про референдум незаконні, - П.Петренко
  опубліковано 06 березня 2014 року о 17:06

  Заяви керівників Президії АРК щодо референдуму у Автономній Республіці Крим не входять у правове поле. Таку заяву сьогодні, під час брифінгу із журналістами в Міністерстві юстиції України зробив керівник відомства Павло Петренко.

  «Будь-які рішення щодо проведення референдуму у Криму є незаконними. Питання щодо територіальної цілісності, суверенітету України не підлягають розгляду на місцевих референдумах. Це питання тільки загальнонаціонального референдуму», - зазначив Міністр юстиції України.

  Він також нагадав, що в Україні немає закону про місцевий референдум, а рішення місцевої влади Криму було прийнято з порушенням процедури.

  «На сьогоднішній день судовими органами за ініціативою Генеральної прокуратури прийняті рішення про зупинення даних рішень парламенту Криму і так званої проголошеної Президії Криму», - сказав він.

  Павло Петренко також додав, що зараз Генеральна прокуратура спільно із Міністерством юстиції України відпрацьовує позови за фактами посягань на територіальну цілісність України. «Генеральна прокуратура проводить цілу низку  кримінальних розслідувань за фактами закликання до поділу країни та посягань на територіальну цілісність України», - додав він.

  Міністр юстиції України також запевнив, що всі територіальні підрозділи Мінюсту у АРК працюють у штатному режимі.

  «Я кожного дня спілкуюсь із керівниками підрозділів юстиції в Криму. Реєстри, які ведуться в Криму, знаходяться під охороною. Архівні служби так само під охороною. Крім того, контрольні копії реєстрів знаходяться на спеціальних серверах у Києві. У нас відпрацьований механізм відключення в тих місцях, де є загроза несанкціонованого доступу. Я можу заспокоїти всіх громадян, що їх інформація зараз під захистом. Громадяни Автономії отримують всі послуги Міністерства юстиції в штатному режимі», - наголосив Павло Петренко