• In English
 • Заступник Міністра закордонних справ України А.Олефіров прийняв делегацію ОБСЄ
  опубліковано 06 березня 2014 року о 16:36

  6 березня ц.р. заступник Міністра закордонних справ України – керівник апарату Андрій Олефіров прийняв делегацію ОБСЄ, до складу якої увійшли  Особистий представник Діючого голови ОБСЄ з питань України Тім Гульдіманн, Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Астріт Торс та Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович. Зазначена делегація перебуває з візитом в Україні з 3 березня  з метою ознайомлення з поточною ситуацією в нашій державі, в тому числі в АР Крим у контексті присутності російських військ на території півострова.

  Делегація ОБСЄ висловила глибоку стурбованість нинішнім станом справ в Криму, назвавши ситуацію надзвичайно небезпечною. Було повідомлено про перешкоджання їх роботі в АР Крим з боку озброєних людей, відмову самопроголошеного керівництва Криму зустрітися з делегацією.

  А.Олефіров звернувся до ОБСЄ з проханням сприяти якомога скорішому започаткуванню роботи моніторингової місії ОБСЄ в Україні, у тому числі в АР Крим.

  Сторони детально зупинилися на можливостях залучення потенціалу інститутів ОБСЄ, зокрема Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин та Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, до врегулювання ситуації в нашій країні.

  Під час зустрічі А.Олефіров, серед іншого, запевнив, що всі органи державної влади України приділяють особливу увагу реалізації завдань, що сприятимуть зміцненню в українському суспільстві принципів свободи слова, толерантності і недискримінації, розбудови суспільства на засадах демократії та верховенства права.