• In English
 • Мінагрополітики має стати органом, який створить правильні й зрозумілі правила гри на аграрному ринку
  опубліковано 06 березня 2014 року о 15:04

  6 березня 2014 року Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка взяв участь у відкритті Міжнародного форуму «Високомаржинальні культури», у якому взяли участь близько 150 аграрних компаній та агрохолдингів, ресурсних компаній та трейдерів.

  Виступаючи на форумі, Ігор Швайка наголосив, що на сьогодні «найголовніше завдання Мінагрополітики – налагодження відкритого, дієвого й ефективного зворотнього зв’язку з представниками аграрного бізнесу, профільними асоціаціями та об’єднаннями». «Для максимально оперативного вирішення існуючих на аграрному ринку  проблем, усунення перешкод для ведення аграрного бізнесу, спрощення усіх дозвільних процедур вже зараз відбувається модернізація законотворчої роботи з метою якнайшвидшого ухвалення необхідних нормативно-правових актів. Також в Мінагрополітики готується перелік першочергових ініціатив», - зазначив Ігор Швайка. Крім максимальної дерегуляції підприємницької діяльності, створення комфортних умов для ведення в Україні аграрного бізнесу, серед першочергових ініціатив Міністр окреслив розвиток портової інфраструктури для максимальної реалізації експортних можливостей держави.

  Міністерство вже  активно працює в напрямі поглиблення співпраці з громадськими організаціями та максимального їх залучення до роботи з удосконалення законодавчої бази подальшого розвитку агропромислового комплексу, підвищення системи державного управління, розбудови аграрного товарного ринку та пошуку найбільш оптимальних підходів до здійснення державної підтримки вітчизняного виробництва.

  «Мінагрополітики має стати органом, який створить правильні й зрозумілі правила гри на аграрному ринку», - наголосив у своєму виступі Ігор Швайка.

  Міністр також зазначив, що якість зерна, ефективна робота на зовнішніх ринках та мінімізація маржі та інфраструктурних витрат на внутрішньому ринку повинні дозволяти виробникам отримувати не менше 80% від світової ціни. Вітчизняні ж  реальні можливості – це 30 - 35 млн. тонн експорту зерна.